שתף קטע נבחר

שעיה בוימלגרין רכש מדנקנר את חברת אזורים

איל הנדל"ן החרדי רכש 63.8% ממניות חברת הנדל"ן מקבוצת איי.די.בי לפי שווי חברה של 500 מיליון דולר. היקף העסקה: כ-320 מיליון דולר

איש העסקים שעיה בוימלגרין רכש את גרעין השליטה בחברת הנדל"ן אזורים, השייכת לקבוצת איי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר. את השליטה בחברה רכש בוימלגרין לפי שווי של 500 מיליון דולר. מדובר על גרעין שליטה של 63.8% ממניות החברה, שבאחזקת אי.די.בי פיתוח, עליהם ישלם בומלגרין כ-320 מיליון דולר.

 

חברת אזורים, שנחשבת לחברת נדל"ן גדולה ומוכרת, בעיקר בתחום הבנייה למגורים, היא אחת משתי חברות הנדל"ן של איי.די.בי, יחד עם חברת נכסים ובניין. הצעד של מכירת החברה אינה מפתיע, שכן דנקנר הודיע בעבר כי בכוונתו "לעשות סדר" בפעילות הנדל"ן של אי.די.בי. לפני כשנה וחצי דובר דווקא על מיזוג בין שתי החברות.

 

השבוע פירסמה אזורים את הדו"ח השנתי ל-2005, בו דיווחה על זינוק ברווחים. החברה רשמה רווח נקי של 254.5 מיליון שקל - עלייה של פי 5 לעומת רווח של 53.5 מיליון שקל בסיכום 2004. הכנסות החברה ב-2005 הסתכמו ב-675 מיליון שקל, לעומת 623 מיליון שקל ב-2004 - עלייה של כ-8%. החברה הודיעה כי תחלק השבוע לבעלי המניות דיוווינד בהיקף 240 מיליון שקל המיועד לחלוקה ב-10 באפריל.  

 

הזינוק ברווח הנקי נובע בעיקר ממכירת אחזקותיה של אזורים בחברת GTC. באוקטובר 2005 רכשה קבוצת קרדן מאזורים את מלוא השליטה ב-GTC פולין תמורת 91.6 מיליון דולר. תוך כך, חתמה GTC פולין על הסכם לרכישת מניותיה של קבוצת אזורים בחברות בנות בהונגריה, רומניה, סרביה וקרואטיה תמורת 19.4 מליון דולר ופירעון הלוואת בעלים בהיקף של 10.5 מיליון דולר. התמורה הכוללת עבור האחזקות הנמכרות הסתכמה בכ- 122.6 מיליון דולר. בעקבות העסקה רשמה אזורים של רווח נקי של 220.6 מיליון שקל.

 

בוימלגרין - דמות מוכרת בקהילת הנדל"ן העולמי

 

שעיה בוימלגרין הוא איל נדל"ן אמריקני-יהודי חרדי, והוא דמות ידועה בקהילת הנדל"ן העולמית. בשנים האחרונות הוזכר שמו בעיקר בשל עסקאות משותפות עם קבוצת אפריקה ישראל. בימים אלה נכנס בוימלגרין להשקעות בישראל. לפני כ-3 חודשים הוא רכש את השלד הבורסאי של חברת גמביט (80% מהחברה תמורת כ-56 מיליון שקל). ושינה את שם החברה לבוימלגרין קפיטל. בנוסף, קפיטל אישרה השבוע כי חתמה על מזכר הבנות לרכישת 50% ממניות פולאר נדל"ן, שבשליטת פולאר השקעות, תמורת 42 מיליון דולר.

 

באחרונה הודיע בוימלגרין כי הוא מנהל מגעים לרכישת השטח של בית חולים אסותא בצפון תל אביב, שעתיד לעבור לרמת החיל בת"א.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יונתן בלום
נוחי דנקנר. עוד עסקה
צילום: יונתן בלום
צילום: מאיר דהן - COL
בוימלגרין. עוד קנייה
צילום: מאיר דהן - COL
מומלצים