שתף קטע נבחר

מרזל: שפעת העופות - עונש על ההתנתקות

לברוך מרזל מאוד ברור מה הביא אלינו את שפעת העופות: "קיבלתם עונש משמיים. נראה שבשל העובדה שתמורת בצע כסף שימשו הקיבוצים אכסניה למפקדת הגירוש, דווקא בהם התפרצה שפעת העופות". הוא אף מנבא את עתידם של החקלאים: "עכשיו הם יחכו לפיצויים, ופקידי הממשלה יתעללו בהם"

" קיבלתם עונש משמיים, עכשיו תצטרכו לבקש סליחה מתושבי גוש קטיף". במילים אלה פנה אמש (שבת) ברוך מרזל, שעומד בראש מפלגת חזית יהודית לאומית, לתושבי דרום הארץ שבמשקיהם התגלה בסוף השבוע נגיף שפעת העופות.

 

מאז התגלתה המחלה במשקי הדרום נשמעו בימין תאוריות שונות על הקשר שבין השפעת ליישום תוכנית ההתנתקות. מרזל בטוח יש קשר של סיבה ותוצאה בין השניים. "קיבלתם עונש משמיים. נראה שבשל העובדה שתמורת בצע כסף שימשו הקיבוצים אכסניה למפקדת הגירוש, דווקא בהם התפרצה שפעת העופות".

 

מרזל כתב לאנשי קיבוץ עין השלושה: "אני לא שמח לאיד. אבל יש דין ויש דיין". ל-ynet הוא הסביר: "אנחנו אנשים שמאמינים. במשך החודשים של מאבק על גוש קטיף, מאוד כאב שגם יישובים שכנים של גוש קטיף לא עשו דבר. הם היו שכנים, גם אם מבחינה פוליטית הם לא תומכים ביהודה ושומרון, הם היו צריכים לסייע לשכניהם. אבל הם חגגו ועשו כסף על הגירוש של תושבי גוש קטיף".

 

מרזל הוסיף ואמר: "הם צריכים ללכת לבקש סליחה מתושבי גוש קטיף וללכת לגדולי ישראל, ולבקש מהם עצות. אולי זה יעזור להם. גדולי ישראל אמרו שמי ששותף לגירוש, לא ינוכה לו בעולם הזה ולא בעולם הבא".

 

הוא אף ניבא את עתידם של מגדלי העופות. "עכשיו הם יחכו לפיצויים, ופקידי הממשלה יתעללו בהם וייקח להם זמן לקבל את הפיצויים. אז אולי הם יבינו, ותהיה להם קצת סימפטיה לאותם מגורשים שמחכים לכספי הפיצויים שלהם".


פורסם לראשונה 18/03/2006 23:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומיסקי
מרזל. סיבה ומסובב
צילום: אלכס קולומיסקי
צילום: אורי מילר
המפונים. טענות לשכנים
צילום: אורי מילר
צילום: גיל יוחנן
שפעת העופות. עונש משמיים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים