שתף קטע נבחר

יועצו של נתניהו השווה בין קמפיין קדימה וגבלס

קבלו את השערורייה התורנית של מערכת הבחירות: גיל סמסונוב, יועצו האסטרטגי של בנימין נתניהו, הישווה בעימות ברדיו בין תעמולת מפלגת קדימה לזו של שר התעמולה הנאצי. "להם מותר ללכלך, לגדף, לשקר ולהכפיש - ואנחנו לא נגיב?", הסביר ל-ynet. ליאור חורב: "בוש והיכלם, אתה מסית ומדיח"

האם העימות הלוהט הזה יחייה קצת את מערכת הבחירות הרדומה? היועץ האסטרטגי של בנימין נתניהו, גיל סמסונוב, השווה היום (ג') ביומן הצהריים של "קול ישראל" בין תעמולת מפלגת קדימה לתעמולה הנאצית של יוזף גבלס - וחולל סערה. 

 

הדברים נאמרו בעימות בין סמסונוב לליאור חורב, היועץ האסטרטגי של מפלגת קדימה. סמסונוב כעס על העיוות שנעשה לדבריו לתמונתו ולקולו של בנימין נתניהו בתעמולת הבחירות של קדימה. כך זה נשמע בשידור, בקצורים מתבקשים:

 

סמסונוב: אני מציע לאנשים לראות את הקמפיין הרצחני של שנות ה-30 של גבלס, תפתחו ותראו.

 

ליאור חורב: גיל, ההסתה שלך בשידור הזה הסתיימה. גיל תתבייש לך על ההשוואה... אתה פשוט חוצפן שאין כדוגמתו. אתה משווה מפלגה למפלגה נאצית? אתה תבוש ותכלם לך, אתה אדם בלתי ראוי, אתה מסית ומדיח.

 

סמסונוב: אני לא אתן לך לדבר מילה כשאתה מדבר כל הזמן.

 

חורב: אתה דימית מפלגה ציונית למפלגה נאצית, אתה בוש והיכלם לך.

 

סמסונוב: תראו איזה קמפיין פשיסטי!

 

חורב: תתנצל על ההשוואה שעשית!

 

סמסונוב: אני אגיד לך משהו, אנחנו היינו יותר מדי נקיים. יותר מדי שקטים, יותר מדי רדומים. פשוט לא יכול להיות דבר כזה... אני לא עשיתי השוואה למפלגה נאצית, אמרתי שזו תעמולה גבלסית... הם עושים עיוות של הפנים של נתניהו, עושים עיוות של הקול. זה סגנון שהיה בשנות השלושים. לא רק שאני לא חוזר, אני רוצה שהמאזינים ישמעו מה ליאור חורב אמר בכל מה שהוא אמר.

 

חורב: אני מציע למאזינים ששמעו שיש ראש ממשלה שמתהדר בכינויים שלדעתי אינם ראויים למפלגה ציונית והציבור ישפוט. גיל סמסונוב עשה לנו שרות מצוין. אתה אינך ראוי, מועמדך אינו ראוי, ואני חושב שזו הסיבה שהליכוד היום מתחרה אולי על היותו המפלגה הרביעית או החמישית בגודלה - וברוך שפטרנו מעונשו של זה.

 

במפלגת קדימה דרשו בעקבות כך מיו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, להתנצל מיידית ובפומבי על ההשוואה שעשה סמסונוב בינה לבין המפלגה הנאצית. "אם נתניהו לא יתנצל או יפטר את יועצו, ידבק בו הקלון", אומרים שם.

 

סמסונוב עצמו מסרב להתנצל או להתרגש. "להם מותר ללכלך, לגדף, לשקר ולהכפיש - ואנחנו לא נגיב?", תהה

בשיחה עם ynet לאחר העימות. הוא הבהיר: "מה שאמרתי הוא שכאשר בתעמולה שמפיצה קדימה הם מעוותים את קולו של נתניהו, צובעים את פרצופו באדום ומוציאים את עיניו, הם משתמשים בשיטות תעמולה של גבלס. לא התכוונתי שהם נאצים או שהמפלגה שלהם נאצית, אך ברור לי שהם יקחו את זה לכוון הזה".

 

גורמים בליכוד הוסיפו כי "מי שעבד לטובת מפלגה פשיסטית ברומניה (רמז עבה למשרדו של אייל ארד), שלא יזדעזע מזה שאומרים שהשיטות שלהם הם של גבלס. בסיכומו של דבר - השיטות שלהם אסורות על-פי חוק".

 

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
גיל סמסונוב
צילום: אביגיל עוזי
צילום: ערוץ 2
חורב. נדהם
צילום: ערוץ 2
יוזף גבלס
מומלצים