שתף קטע נבחר

כשאבו טיר פגש את הירש: נטורי קרתא ברמאללה

נטורי קרתא אינם נחים לרגע: חברי הפלג האנטי-ציוני של העדה החרדית התארחו בפרלמנט ברמאללה. יו"ר הפרלמנט בירך אותם, וחברי החמאס אמרו כי הביקור מוכיח ש"אין לחמאס כל עניין אישי או ערכי מול היהודים"

משלחת של רבנים מנטורי קרתא, הפלג האנטי-ציוני של העדה החרדית, הגיעה היום (ג') לביקור בפרלמנט הפלסטיני ברמאללה.

 

במהלך ישיבת המועצה המחוקקת בירך יו"ר המועצה, ד"ר עזיז דוויק מהחמאס את חברי המשלחת. דוויק אמר כי מדובר בקבוצה "הידועה בעמדותיה התומכות בעם הפלסטיני ובעניין הפלסטיני".


מחמוד אבו-טיר עם הרב הירש (צילום: איי פי)

 

הוא הוסיף כי המשלחת ביקשה בביקור שערכה בפרלמנט הפלסטיני לבטא את הסולידאריות שלה עם העם הפלסטיני: "אנו מוקירים את העמדות של נטורי קרתא, התומכות בעניין הפלסטיני ואנו מברכים בכל עת על בואם בינינו".

  

חברי החמאס בפרלמנט אמרו כי הביקור מוכיח כי "אין לחמאס כל עניין אישי או ערכי מול היהודים" וכי מדובר בבעיה של כל העם הפלסטיני מול הכיבוש.


נטורי קרתא בפרלמנט (צילום: איי אף פי)

 

בתחילת החודש הגיעה לאיראן משלחת של חמישה רבנים מנטורי-קרתא, כדי להביע את תמיכתה בנשיא מחמוד אחמדי-נג'אד ותכניותיו בנוגע להשמדת

ישראל. פלג נטורי קרתא ידוע בשנאתו לישראל ולרעיון הציוני, ובהצהרה ברדיו האיראני אמרו הרבנית כי הם שואפים ל"התפוררות השלטון הישראלי".

 

הרבנים סיירו בכל רחבי איראן ונפגשו עם בכירים בממשל, עם גורמים הקשורים בתכנית הגרעין ועם סטודנטים רבים אשר שמעו מהם את משנתם בנוגע לציונות וליהדות. במהלך ביקורם פקדו הרבנים גם מספר מבתי הכנסת ונפגשו עם אנשי הקהילה היהודית המועטה שנשארה באיראן. כאשר נדרשו להתייחס לנושא השואה והכחשתה על ידי הצמרת האיראנית, אמרו הרבנים כי הם לא מתרגשים מהדברים, בלשון המעטה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ביקור נטורי קרתא ברמאללה
צילום: איי פי
מומלצים