שתף קטע נבחר

הלוכדים הרגו את אלוף ישראל, וישלמו

לוכדי הכלבים לכדו כלב מסוג צ'או צ'או שנכנס לחצר בית בכרמיאל. במהלך הנסיעה לתחנת ההסגר הוא מת לאחר שנחנק מהלולאה שהושמה על צווארו. הפקחים ישלמו פיצויים

בית משפט השלום בהרצליה חייב היום (ד') את עיריית כרמיאל, הווטרינר העירוני שלה ולוכדי הכלבים דני ותומר כהן, לשלם לתושבי העיר סכום של כ-45 אלף שקלים. זאת, לאחר שכלב מסוג צ'או-צ'או, שהיה אלוף ישראל, נלכד על-ידי לוכדי הכלבים ומת במהלך העברתו למכלאה.

 

את התביעה הגישו הכלבן אייל סגל ובני משפחת חן מכרמיאל. מהדיונים בבית משפט עולה כי הכלב, בעל תעודת יוחסין ותעודה של אלוף ישראל, הועבר לטיפול בביתה של משפחת חן. באחד הימים נמלט הכלב מחצר הבית ונכנס לחצר אחרת. הלוכדים שהגיעו למקום לכדו את הכלב, מתוך כוונה להעביר אותו לתחנת ההסגר, אך במהלך הנסיעה הוא מת.

 

הלוכדים טענו בבית המשפט שאת האחריות למותו של הכלב יש לייחס לבני המשפחה, מכיוון שהם איפשרו לו לשוטט  מחוץ לביתם. העירייה והווטרינר העירוני ביקשו לדחות את התביעה מכיוון שהם פעלו על פי החוק.

 

בפסק הדין קבע השופט, מאיר שנהב, כי אופן לכידתו של הכלב הקטן, באמצעות חבל פשוט עם לולאה שנכרכה סביב צווארו הייתה הדוקה מידי ולכן היא גרמה למותו. השופט ציין ש"אחד הלוכדים הציג בבית המשפט את החבל בו לכד את הכלב, ומבט בו ממחיש את מסוכנותו של האביזר הפרימיטיבי הזה. מדובר בחבל עם לולאה היכולה להתהדק על צוואר הכלב ללא מעצור או שליטה. ולמעשה "האביזר" נראה ומתפקד כמו חבל תליה לכל דבר ועניין".

 

לדברי השופט לא הוכחה טענת התובעים שניתן היה להציל את הכלב ממוות לו היה ניתן לו טיפול רפואי הולם. השופט קבע כי לבעלי הכלב יש רשלנות תורמת בכך שהם איפשרו לו להימלט מחצר ביתם תוך סיכון אחרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נחנק מהלולאה (ארכיון)
צילום: אופירה יוחנן וולק
מומלצים