שתף קטע נבחר

"360 תביעות עובדים בשנה נגד קבוצת 'השמירה'"

ארגון קן לעובד פנה למשרד המשפטים בבקשה לבטל את רישיונה של חברת השמירה, בטענה שהחברה פוגעת בזכויות העובדים: "פסקי הדין מלמדים שהחברה נמנעת בצורה שיטתית מלעמוד בדרישות הבסיסיות של חוקי המגן"

ארגון קו לעובד מבקש מהוועדה לרישוי חוקרים וחברות שמירה במשרד המשפטים, שלא לחדש את רישיונה של חברת "השמירה".

 

לפני שנה אישרה הוועדה את רישיונה של השמירה לאחר התלבטות ולאחר שהתייעצה עם נציגי ההסתדרות והגיעה למסקנה שהשמירה מחויבת לשמירה על זכויות עובדיה. בקו לעובד מערערים על ההחלטה, בטענה שקבוצת השמירה הפסידה בעשרות תביעות שהוגשו נגדה בידי עובדים בבתי הדין לעבודה.

 

"לצערנו, המציאות רחוקה ממה שהחברה מציגה לוועדה", כתב לוועדה עו"ד ערך גולן מקו לעובד. "רק בשנת 2005 הגישו עובדי קבוצת השמירה 360 תביעות נגדה בבתי הדין לעבודה... למיטב ידיעתנו מדובר בהיקף חסר תקדים של תביעות עובדים נגד חברה... החברה מפרה בצורה שיטתית את זכויות עובדיה.

 

"מפסקי הדין שניתנו נגד החברה ניתן ללמוד כי היא נמנעת בגלוי מלעמוד בדרישות הבסיסיות ביותר של חוקי העבודה הבסיסיים ובההסכמים הקיבוציים עליהם חתמה... פסקי הדין מלמדים כי החברה נמנעת בצורה שיטתית מלהפריש לעובדיה כספים לפנסיה... החברה טוענת בעקביות בפני בית הדין כי העובדים מוותרים על זכותם להפריש כספים לפנסיה ובית הדין דוחה את טענתם פעם אחר פעם", כתב עו"ד גולן לוועדה לרישוי חוקרים וחברות שמירה.

 

פסקי דין נוספים שקו לעובד מצטטת מהם קובעים כי החברה הלינה שכר לעובדים ולא שילמה להם פיצויי הלנה, גזלה מהם דמי נסיעות, דמי חופשה, דמי הבראה ודמי חגים, ניכתה להם כספים שלא כדין ואיימה על עובדים שתמנע מהם כספים המגיעים להם אם לא יוותרו על כספים אחרים.

 

קו לעובד ציטטה גינויים של שופטי בית הדין לעבודה נגד השמירה. בפסק דין אחד נכתב כי "טענותה של השמירה כי העובד צריך לתבוע מהמעסיק לקיים הסכם קיבוצי מקוממת ואין הדעת סובלתה". פסק אחר קובע כי "השמירה גילתה חוסר תום לב... פעלה בניגוד לזכות יסוד".

 

בקו לעובד אומרים כי "מדובר בעובדים קשיי יום ששכרם נושק לשכר המינימום ומתוקף תפקידם הם מסכנים את חייהם. רישיון לחברה הוא היתר להמשיך את מדיניותה הפוגענית כלפי כבוד העובדים, פרנסתם וזכותם להתפרנס בכבוד". 

 

מחברת השמירה נמסר בתגובה: "לפי מדיניות החברה איננו מגיבים לכל מכתב ששולחת עמותה זאת או אחרת, הבוחרת לקדם את עצמה באמצעות התקשורת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנכ"ל חברת השמירה, מיקי אדיב
מומלצים