שתף קטע נבחר

אורנה ומשה דץ: אנחנו עם הגימלאים

כאשר נותרו רק שלושה ימים לבחירות, מנסות המפלגות הגדולות וגם הקטנות לגרוף תמיכה גם מסלבריטאים. צמד הזמרים אורנה ומשה דץ החליטו לתמוך בגימלאים. אורנה דץ: "היום אנחנו צעירים ויפים, אבל כולנו נהיה מבוגרים"

שלושה ימים לבחירות, החלו לשלוף המפלגות הגדולות והקטנות שפנים מהכובע. הערב (שבת) הגיע תורם של הגימלאים. ל-ynet נודע שזוג הזמרים, אורנה ומשה דץ, החליטו לתמוך בפומבי במפלגת הגימלאים בבחירות לכנסת ה-17.

 

לדברי אורנה דץ, "היום אנחנו צעירים ויפים, אבל כולנו נהיה מבוגרים וגימלאים. זה חשוב מאוד שהם יהיו בכנסת משום שהם חרתו על דגלם את הטיפול באוכלוסיה הזאת". הדצים אמרו: "איננו רואים בכך נקיטת עמדה פוליטית, אלא עמדה מוסרית בנוגע לדמותה של החברה הישראלית. הפעם מוטלת על כולנו - גימלאים וצעירים כאחד - החובה המוסרית להבטיח, שמפלגת הגימלאים תיכנס לכנסת עם מספר נציגים רב ככל האפשר".

 

 

חרשו באחרונה את העיר הגדולה (כתבת וידאו של מירי חסון ודני דגן)

  

לדברי הדצים, "זה קריטי, שתהיה בכנסת מפלגה, שלא תעסוק בנושאים פוליטיים, אלא רק בנושאים כמו דאגה לגימלאים נזקקים, הרחבת סל הבריאות, ביטוח סיעודי ועוד. הכבוד שלנו והמוסריות שלנו כמדינה תלויים במידה רבה בשינוי הדרך, שבה אנחנו נוהגים במקימיה".

 

הגימלאים יכנסו מחר כנס פעילים במטה. לפני הכנס וגם אחריו ינסו לשכנע כמה שיותר מצביעים לבוא לקלפי ולתת להם את קולם. בין השאר, הם מסתייעים במכשיר ה"רובופון" מתקשר בקולו של יו"ר המפלגה, רפי איתן (79), לאזרחים ומבקש מהם שיצביעו עבורו.

 

במפלגת הגמלאים מיקדו באחרונה מאמץ הסברתי מיוחד דווקא בקרב צעירים. רפי איתן ומספר 2, יעקב בן יזרי, הסתובבו באחרונה בין בתי קפה ומסעדות בלב תל-אביב. באופן קצת מפתיע, הם דווקא מצאו אוזן קשבת אצל חלק מהצעירים. חלק אף הבטיחו, אולי מתוך נימוס, שישקלו לשלשל לקלפי את האותיות ז"ך.

 

לסלי בלאום ממספרת גזוז היא אחת מהם: "הזמן עובר מהר וגם אני אמצא את עצמי חסרת כל. לא מזמן הייתי עם הבן שלי בקופת חולים וראיתי איך קשישה הייתה צריכה לוותר על מחצית מהתרופות שלה כי לא היה לה כסף. יש קשישים שאין להם מה לאכול ואף אחד לא נמצא שם בשביל לעזור להם. 'אל תשליכני לעת זקנה' זה משפט חשוב שכדאי לכולם לזכור".

 

בהכנת הידיעה השתתפה מירי חסון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
אורנה ומשה דץ
צילום: צביקה טישלר
מומלצים