שתף קטע נבחר

שטרית מתגאה: התנתקנו מכל האידיאולוגיות

שר החינוך הסביר בכנס קדימה כי זו הגדולה של מפלגתו: "כבר אין לנו קיטבגים עם מורשת של זאב ז'בוטינסקי או ברל כצנלסון על הגב. אנחנו מסתכלים רק לעתיד"

"התנתקנו מכל האידיאולוגיות למיניהן. זה הייחוד של קדימה. יושבים כאן חברי מפלגת העבודה לשעבר, חברי הליכוד לשעבר, וחברים שלא היו במפלגות אחרות קודם לכן. כבר אין לנו קיטבגים עם מורשת של זאב ז'בוטינסקי או ברל כצנלסון על הגב. אנחנו מסתכלים רק לעתיד", כך אמר אמש (יום א') השר מאיר שטרית בכנס של מפלגה קדימה בקריות.

 

 

הכנס, שאורגן על ידי המטה הצפוני של הרשימה בראשות ראש עיריית קריית מוצקין, חיים צורי, נועד לסכם את מערכת הבחירות של רשימת קדימה בצפון. השתתפו בו כ-1,300 איש ששמעו דברים מפיהם של שמעון פרס, והשרים שטרית, עזרא ובוים.

 

לאחר ש"קבר" את האידיאולוגיות, חיסל השר שטרית, ראשון הדוברים, פרה קדושה נוספת: "אנחנו (בקדימה, א.ר.) לא אומרים טוב למות בעד ארצנו, אלא טוב לחיות בארצנו". בהתייחסו להיבטים נוספים בתוכנית הפעולה של קדימה, אמר שטרית כי ממשלה שתרכיב קדימה, תישא ותיתן עם החמאס רק אם יקבל את עקרונות ההכרה בישראל ויכבד את ההסכמים שנחתמו עם הרשות. "בניגוד להפחדות של הליכוד, אנחנו לא מפחדים מהחמאס, לא חוששים מהם, הם אינם מהווים איום עלינו. הוכחנו את זה בגדול במבצע ביריחו. רבע שעה לאחר שהבריטים עזבו את המקום צה"ל כבר היה שם, ולכד את רוצחיו של השר זאבי".

 

דובר אחר בכנס, השר שמעון פרס, התייחס גם הוא לאיום שמהווה לכאורה חמאס על ישראל. "אנחנו יודעים שאין ממה לפחד. באף אחת ממלחמות ישראל לא היה צה"ל יותר משוכלל, יותר חזק ויותר מגן מאשר היום".

 

פרס קרא למצביעי קדימה לא להיות שאננים ולהביא לכך שכמות המנדטים שתקבל המפלגה תהיה גבוהה, על מנת שתוכל לבצע את תוכניותיה במלואן. "אף ראש ממשלה לא יכול היה לעשות צעד נועז אם לא היו לו לפחות 40 מנדטים. בן גוריון הקים את המדינה עם 50 מנדטים. בגין יותר מ-40 מנדטים. יצחק רבין, וגם שרון, אבל 40 המנדטים היו מורכבים מכמה רשימות. ככל שיש פחות מנדטים לרשימה הגדולה, ככה קטן יותר הסיכוי שלה לעשות מעשים חשובים, ותקופת כהונתה הולכת ונהיית קצרה".


פורסם לראשונה 26/03/2006 21:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
מי צריך אידיאולוגיה? שטרית
צילום: אלי אלגרט
כצנלסון. בלי מורשתו
צילום: זולטן קלוגר, לע"מ
ז'בוטינסקי. כבר לא על הגב
צילום: לע"מ
מומלצים