שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "הליכוד עם הכיפה"
  "הליכוד עם הכיפה" - זו, כך מתכננים בש"ס, תהיה תדמיתה החדשה של המפלגה שהפכה לשלישית בגודלה. דרכו של אלי ישי להצלחה היתה כמעט נקייה מטעויות, ועידוד העימותים בסוף הקמפיין מול כל העולם רק סייעו לבוחרים להתייצב מאחוריו. הדרישות: פנים, שיכון ואולי גם תקשורת. ש"ס מנצחת? הפעם כן

  יחזרו למשרד הפנים, ירצו גם תקשורת: אחרי הישגה בבחירות, ש"ס, המפלגה השלישית בגודלה, מתכוונת לדרוש במשא ומתן הקואליציוני עם אולמרט את תיקי הפנים והשיכון. לשני התיקים האלה מתכוונים בש"ס לצרף דרישה נוספת, מעט מפתיעה: גורמים בכירים במפלגה אמרו שלראשונה תדרוש ש"ס את תיק התקשורת. זאת מתוך רצון להפוך "לליכוד עם הכיפה".

   

  מעודדים מהצלחתם מעוניינים בש"ס "לבלוע עד כמה שניתן את המאגר הפוטנציאלי של מצביעי הליכוד", ולהפוך ל"ליכוד עם הכיפה". כך מגדירים זאת במפלגה שהפכה למעשה לשלישית בגודלה, ותעלה דרישות בהתאם. 

   

  יש להבין: תוצאות הבחירות שינו סדרי עולם בש"ס. הבוחר הישראלי יודע רק לעיתים נדירות לתגמל מפלגה שישבה באופוזיציה. לגבי ש"ס מדובר בהישג נדיר שכן מדובר היה במפלגת שלטון שנהגה להיטיב בעיקר עם קהל בוחריה וקפאה באופוזיציה במשך שלוש שנים. במהלך כל אותה תקופה היה חשש אמיתי בש"ס שהיא עלולה לאבד את הזיקה לבוחרים.

   

  אבל בהתאם לתוצאות, יש להעריך בזהירות כי יו"ר התנועה, ח"כ אלי ישי, לא הרבה לטעות. הוא בחר להישאר באופוזיציה, למרות ביקורת פנימית קשה, כאשר הייתה לו הזדמנות לקבל משרון 700 מיליון שקלים כדי שיתמוך בתקציב 2005. ישי טען כי בבוא היום הציבור יכיר לו תודה על כך. וצדק.

   

  הוא התנגד נחרצות להתנתקות, תמונותיו בוכה עם מפונים הביאו למצב שבישיבות רבות היתה לאברכים התלבטות אמיתית בין בחירה בש"ס לבחירה בברוך מרזל. בש"ס זיהו זאת והפעילו את השפעתו של הרב עובדיה יוסף על רבני הישיבות - שהביאה בסופו לתמיכתם.

   

  ישי היה הראשון שזיהה את הכעס והזעם שהצטבר אצל מצביעי הליכוד המסורתיים בעקבות תוכניתו הכלכלית של נתניהו. הוא הבין כי נתניהו פעל הלכה למעשה נגד בוחריו מבית, וניצל זאת כדי להכות בבטן הרכה של הליכוד. ש"ס פתחה את קמפיין הבחירות שלה בסיסמה "ליכודניק אמיתי מצביע ש"ס". וגנבה מנדטים מנתניהו על ימין ועל שמאל.

   

  אתמול, יום הבחירות, בסביבות השעה 18:00 בערב, שיגר ישי הודעה קולית לאלפי מצביעי ליכוד שבה חזר על אותו המסר בדיוק. יועץ הסתרים שלו, היהודי הצרפתי מיכאל אבושדיד, משך כל העת לכיוון הממלכתי. כל כך ממלכתי, עד שישי נאם בשידורי התעמולה כשמאחוריו לא פחות משלושה דגלי ישראל. אלא ששלושה שבועות לסוף הבינו בש"ס כי ממלכתיות יתר זה פאסה והחלו להעצים עימותים עם כל מה שזז: יו"ר ועדת הבחירות בייניש, נתניהו ואפילו מה שנשאר מפורז ומפלגתו. הדובדבן שעל הקצפת היו ההתבטאויות של הרב עובדיה בדבר הבטחה לגן עדן לבוחרי ש"ס. הבוחרים שוכנעו. פינאלה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  ישי אמש. כמעט ולא טעה
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: גיל יוחנן
  הרב עובדיה. ההבטחות לגן עדן עזרו?
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים