שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בכיר בליכוד: ביבי לא יילך בטוב? יילך ברע
  הסכינים הארוכות כבר נשלפות במפלגה שהפכה לחמישית בגודלה בכנסת. ארבעת השרים לשעבר - שלום, לבנת, כץ ונוה, מתכוונים לדרוש מהיו"ר נתניהו ללכת הביתה. אחד מהם אומר ל-ynet היום: "אחרי התרסקות כזו שהביא עלינו, אין לו שום אופציה אחרת"

  ארבעה בכירים בליכוד נחושים לקטוע את עתידו הפוליטי של בנימין נתניהו: שרי הליכוד לשעבר סילבן שלום, לימור לבנת, דני נוה וישראל כץ. הארבעה האלה בחרו שלא להגיע אמש לגני התערוכה כדי לשמוע את נאום ההפסד של מנהיגם, ולמעשה הפכו ביום שאחרי לסיעת "מורדים" חדשה שמטרתה אחת - לשגר את מנהיגם הביתה ולקיים בחירות חדשות לראשות התנועה המצומקת.

   

  בינתיים, הם מדברים מבלי להזדהות, אבל זו רק שאלה של זמן. אחד מהארבעה אמר היום בשיחה ל-ynet: "ביבי צריך ללכת הביתה. זה ברור כשמש. ההעדפה שלנו היא שיבין זאת בעצמו ויילך בטוב. ואם הוא לא ילך בטוב - אז הוא ילך ברע. אחרי התרסקות כזו שהביא עלינו, אין לו שום אופציה אחרת".

   

  הבכיר הוסיף: "ביבי, שהביא אותנו לשפל היסטורי, לא יכול להישאר יו"ר התנועה ושלא ישחק אותה 'המשקם'. מה עוד צריך לקרות כדי שהליכוד יישאר חי, נושם ורלוונטי? במדינה שבה אנו חיים, יש סיכוי שהליכוד יחזור להוות גורם מרכזי בשלטון. אבל בשביל שזה יקרה אפשר וצריך לעשות מהלכים שיהפכו אותו לרלוונטי. ביבי לא יכול לעשות את המהלכים האלה. זאת בדיחה גרועה על חשבון הליכוד. כל פעולה שלו היא 'כאילו'. לא תמצא אצלו שום פעולה מהותית, וכך הוא התנהל בכל הקמפיין הזה. הכול ישראבלוף אצלו".

   

  במקביל, החליט ח"כ סילבן שלום לשמור על עמימות תקשורתית שנועדה לאפשר לו לשקול בשקט את מהלכיו הפוליטיים הבאים. מקורב לשלום אומר

   ל-ynet: "צריך לבדוק לעומק איך הליכוד הגיע למצב הזה. מתוך בדיקת הממצאים, אין ספק שנתניהו צריך להסיק מסקנות אישיות. אבל יש כאן לצערי הרבה מעבר לנושא הפרסונאלי. שלטון בדרך כלל מפסיד ולא אופוזיציה מנצחת. הליכוד למעשה איבד את השלטון והוא צריך לבדוק איך התרסק".

   

  המקורב מציע "פעולה שורשית עמוקה, מעין זיכוך של כל התנועה. והתשובה אם הליכוד אכן יצליח תיבחן בראי ההיסטוריה".

   

  בסביבתו של נתניהו התחושה קשה. שם העריכו עם היוודע התוצאות כי שלום יבקש להדיח את נתניהו לטובת חבירה לקדימה. בסביבתו של שלום לא מכחישים כי מהלך כזה יכול להיות פועל יוצא של הדינמיקה הפוליטית שתיווצר, אבל טוענים כי "מדובר בצעד טקטי במהותו - ואילו הליכוד מחויב לצעדים אסטרטגים ארוכי טווח ".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי אף פי
  נתניהו בנאום ההפסד אמש
  צילום: איי אף פי
  צילום: חיים צח
  עם כץ
  צילום: חיים צח
  צילום: איי פי
  עם שלום
  צילום: איי פי
  מומלצים