שתף קטע נבחר

עמרי שרון עירער על גזר הדין: החמירו בעונשי

שרון נדון לעונש של תשעה חודשי מאסר בפועל וקנס של שלוש מאות אלף שקל, לאחר שהודה והורשע בעבירות של קבלת תרומה אסורה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, שבועות שקר ועוד. היום טוענים עורכי דינו: "בית המשפט התעלם כמעט לחלוטין מהטיעונים שלנו, נקט בגישה מחמירה טוטאלית והטיל עליו עונש חסר תקדים היוצר אפליה קיצונית"

עמרי שרון הגיש הבוקר (יום ה') ערעור לבית המשפט המחוזי בתל אביב על גזר דינו. שרון נידון לעונש של תשעה חודשי מאסר בפועל וקנס של שלוש מאות אלף שקל, לאחר שהודה והורשע בעבירות של קבלת תרומה אסורה, קבלת סכומים מעל המותר במסגרת הפריימריז לליכוד בשנת 99', הוצאת סכומים מעל המותר, אי-ניהול מערכת חשבונות כנדרש ומסירת דו"ח של מועמד. כמו כן הודה ברישום כוזב במסמכי תאגיד, שבועות שקר ועבירות מנהלים ותאגיד.

 

שרון, אשר דינו נגזר על ידי נשיאת בית משפט השלום בתל אביב, עדנה בקנשטיין, טוען כי האחרונה החמירה בעונשו. עורכי דינו,

 דן שיינמן ונווית נגב, טוענים כי "בית המשפט התעלם כמעט לחלוטין מטיעוניהם ונקט בגישה מחמירה טוטאלית והטיל על שרון עונש חסר תקדים בחומרתו, היוצר אפליה קיצונית ובלתי צודקת מרמת הענישה המקובלת והראויה".

 

עורכי הדין טוענים כי בית המשפט התעלם לחלוטין מהעובדה ששרון לקח אחריות מלאה על מעשיו, ומהמחיר הגדול שכבר שילם כאשר פרש מהחיים הפוליטיים ומהעובדה שהביע צער וחרטה על מעשיו. כמו כן, הם חוזרים על טענתם לפיה החוק יוצר מכשלה שכל אחד יכול למעוד בה, ובכך הם מתכוונים לסכום הנמוך אותו יכולים מועמדים לגייס לצורך התמודדותם בבחירות.

 

לדברי הפרקליטים, שנת 99' בה ביצע עומרי שרון את המעשים, היתה אחת השנים הקשות בחייו לאחר שהתגלתה מחלת הסרטן אצל אמו. בעקבות כך הוא נאלץ להיכנס לתחום הפוליטי מתוך אהבה גדולה לאביו ולטענת עורכי דינו בחר בית המשפט בחר להתעלם מהנסיבות האישיות המיוחדות הללו.

 

עורכי הדין של שרון מדגישים כי בית משפט השלום לא נתן משקל הולם ללקיחת האחריות המלאה, לעובדה שבחר להודות ולא לנהל משפט שהיה אורך שנים ולכך שהסיר חסינותו כחבר כנסת ללא דיון כדי לאפשר את הגשת כתב האישום נגדו באופן מיידי, התפטר מתפקידו כחבר כנסת והודיע כי לא יתמודד שוב בבחירות הקרובות.

 

"הגישה בה נקט עומרי מבטאת הרכנת ראש בפני החוק, הכרה מלאה בשלטון החוק והיעדר כל התחכמות", הסבירו. "בית המשפט התעלם מהתנהלותו זו של עמרי, שהיתה יוצאת דופן ואף חסרת תקדים בחיים הציבוריים שלנו, הוא התעלם לחלוטין גם מהמחיר הגדול ששילם כבר, בכך שפרש מהחיים הפוליטיים בהם עסק, ובכך ששמו הוכפש בפי כל, והתעלם לחלוטין מן העובדה שעומרי הביע צער וחרטה על מעשיו".

 

עוד נטען בערעור, כי בית המשפט התעלם מהטיעונים הנרחבים והראיות הרבות ביחס לבעייתיות הרבה של החוק עצמו ואופן חקיקתו. לטענתם, נושא מימון הפריימריז הוסדר בהליך חפוז, מבלי שנעשתה בדיקה של הסכומים הריאלים הנדרשים למימון

 מערכת בחירות כזו. הסכומים הכוללים שנקבעו בחוק המפלגות היו בלתי ריאלים לחלוטין, טוענים עורכי הדין, ולא ניתן היה לקיים מערכת בחירות סבירה תוך עמידה במגבלות אלה.

 

לסיום הזכירו עורכי הדין שיינמן ונגב כי במהלך משפט של שרון העידו לטובתו עדי אופי רבים, אשר מכירים אותו היכרות עמוקה וקרובה והציגו אותו באופן אנושי ומרגש ביותר. בית המשפט, לדבריהם, בחר להתעלם מתכונותיו החיוביות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
עמרי שרון. טענות לאפליה
צילום: אלי אלגרט
צילום: גלעד קוולרצ'יק
השופטת בקנשטיין. "החמירה בעונשי"
צילום: גלעד קוולרצ'יק
מומלצים