שתף קטע נבחר

סקירת שירותי מועדפים: Google Bookmarks

שירות המועדפים של גוגל נוח ומהיר, אך לא מאפשר ייבוא אוטומטי של המועדפים מהדפדפן

גוגל מציעה את שירות Google Bookmarks לשמירת המועדפים. אפשר לפתוח חשבון בגוגל, או להשתמש בחשבון ה-Gmail שלכם בשביל להתחיל לשמור שם מועדפים. רשימת המועדפים היא פרטית בכל מקרה, ולא ניתן להציג אותה למשתמשים אחרים, או לחלוק איתה כמו בשירותים מקבילים. 

 

ניתן לשמור אתר במועדפים מתוך עמוד ה-bookmarks באתר על ידי הקלקה על Add bookmark, שם צריך לבחור שם, כתובת ותוויות (אפשר לשים יותר מאחת כשמפרידים בפסיקים) שמתארות את האתר אותו שמרתם, כמו למשל: "news, בלוגים, משחקים". אפשר להוסיף גם הערות על נוספות האתר המועדף. גוגל תומכת באופן מלא בעברית. שירותים מתחרים מאפשרים ייבוא של כל הדפדפנים שלכם מהדפדפן, אולם גוגל עדיין לא הציגה אפשרות כזאת.

 

ניתן לערוך מועדפים ששמרתם, אך משום מה, לא ניתן לשנות כתובת של אתר מועדף, כך שאם טעיתם בה, או שהיא התעדכנה, צריך למחוק ולשמור את האתר המועדף מחדש. הכוכבית הצהובה ליד כל כתובת, שמוכרת לחלקיכם מ-Gmail כזאת שמסמנת שמדובר במייל חשוב, מבלבלת מעט. כאן, הקלקה עליה תמחק את האתר המועדף.

 

דרך נוספת לשמור ולערוך מועדפים היא בעזרת גירסה 4.0 של סרגל הכלים של גוגל (שזמין רק לדפדפן אקספלורר כרגע). כשנמצאים באתר שרוצים לשמור, קליק על הכוכבית הכחולה יוסיף את האתר מיד למועדפים ללא כל מידע נוסף.

 

כשתפתחו בדפדפן כתובת של אתר שנשמר במועדפים, סרגל הכלים יזהה אותה ויראה כוכבית צהובה. אפשר להקליק על הכוכבית בשביל לבצע שינויים באתר ששמרתם: להוריד ולהוסיף תוויות מתוך התפריט, לערוך את שמו, או למחוק אותו מהרשימה. הקלקה על bookmarks בסרגל הכלים תציג את כל התוויות, ומתוך כל תווית יפתח תת תפריט שבו יפויעו האתרים שהוספתם. אתרים שלהם נתתם יותר מתווית אחת יופיעו מספר פעמים.

 

היתרון הגדול בשימוש בשירות של גוגל, ובמיוחד בתוויות שלהם, הוא החיפוש. כמו בכל השירותים האחרים של גוגל, גם המועדפים עוברים תהליך של אינדוקס אחרי שמירתם, וחיפוש של שמות של אתרים או תוויות לוקח פחות משניה. לכן, כדאי תמיד לתת כמה שיותר תוויות רלוונטיות.

 

יתרונות: חיפוש מהיר, שמירה ודפדוף נוחים עם סרגל הכלים של גוגל, תמיכה מלאה בעברית.

חסרונות: ממשק עריכה לא נוח, אין אפשרות לייבא או לייצא מועדפים מהדפדפן.

שורה תחתונה: כדאי לחכות שבגוגל יוסיפו אפשרות לייבא מועדפים באופן אוטומטי. מעבר לזה, שירות נוח ומהיר.

כתובת: www.google.com/bookmarks

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גוגל. חיפוש מהיר במועדפים
מומלצים