שתף קטע נבחר

אביה של ענבל: ניתן היה למנוע את הרצח

30 יום לאחר רצח ענבל עמרם שפוענח הערב, משוכנעים עדיין במשפחתה שאם המשטרה היתה מתנהלת אחרת, ניתן היה למנוע את הרצח. האב: "היה מחדל גדול. הגעתי לדווח והם זרקו אותי מהתחנה"

גם לאחר פענוח רצח ענבל עמרם לא שכך הזעם במשפחתה על התנהלות המשטרה, כאשר השוטרים במשטרת פתח תקווה "נפנפו" את האב שביקש לדווח על היעלמות בתו, "גם היום אני חושב שניתן היה למנוע את הירצחה", אומר ל-ynet האב חנניה. "אין ספק שזה מחדל גדול. לאחר שהגעתי והודעתי במשטרה, אך הם בחרו שלא להתייחס אלי וזרקו אותי מהתחנה אין ספק שניתן היה למנוע את הרצח".

 

צילום וידאו: ירון ברנר

 

בני משפחת עמרם היו מעודכנים בפרטי החקירה בחודש האחרון שהובילה בסופו של דבר לפענוח פרשת רצח הבת ענבל. "אנחנו לא אותם אנשים. אי אפשר לתאר במילים מה עובר עלינו", אומר האב, חנניה. "זה שעצרו את הרוצח לא מוריד מהכאב. הכאב נשאר, אבל לפחות אנחנו יודעים שמעגל נסגר".

 

בבית המשפחה ברחוב צירלסון בכפר אברהם שבפתח תקווה עדיין לא התאוששו מרצח הבת. אפילו הכלב פאוס עדיין מחפש אחריה וישן במיטתה. החשוד ברצח נעצר ביום האזכרה השלושים למות ענבל. האב, האם חבצלת, הבת וחברהּ המתינו בבית לפרסום דבר מעצרו של החשוד.

  

"אנחנו לא יודעים איך הרוצח הגיע למקום", אומר חנניה, "זה מקרי. זה לא היה רצח מתוכנן. הוא לא הכיר את ענבל. היו כל מיני סיפורים אחרים כאילו הרוצח הכיר אותה, אבל זה לא נכון. יש הקלה שהרוצח נתפס, אך לא הקלה בכאב. חשוב שהוא נתפס ולא מסתובב חופשי. אם הוא לא היה נעצר והוא היה פוגע באנשים נוספים הייתי מרגיש אשמה. מאז הרצח, החיים שלנו השתנו, אנו מנסים לחזור לשגרה, אבל לא מצליחים".


האב חנניה והאם חבצלת עם תמונת הבת (צילום: רענן בן צור)

  

האב התייחס לכל חטיפות המכוניות מנהגים ומנהגי מוניות, "אין ספק שזה מחדל גדול לאורך כל הדרך. לא רק במקרה שלי המשטרה נכשלה. היא נכשלה גם בטיפול במקרים קלים יותר. אין ספק שניתן למנוע הרבה מקרים דומים פחותים יותר בחומרתם. זה יקרה רק אם המשטרה תיתן את הדעת ותפעל בצורה אחרת".

 

במשפחה מוסיפים שהכאב שלהם עצום, בלי קשר לנסיבות "הילדה לא תחזור, גם אם זה רצח על רקע לאומני וגם אם זה על רקע אחר".

 

בני המשפחה משבחים את עבודת צוות החקירה המיוחד שהוקם במשטרת מחוז תל-אביב וגם את השב"כ "הם עשו עבודה יפה, עד שהצליחו ותפסו את הרוצח". 

 

במשטרה מנסים להפנים לקחים מאותו אירוע ומהתנהגות השוטרים במשטרת פתח תקווה. מפקד משטרת מרחב ירקון, תת-ניצב חגי דותן, אמר ל-ynet: "האירוע הזה ציווה עלינו לשנות את שיקול הדעת, איך לנהוג ולהפעיל את השכל בזמן שבאים להודיע על היעדרותו של אדם. מראשון עד אחרון השוטרים, צריכים כולם להפעיל את שיקול הדעת, כדי שלא יחזור מקרה דומה".

 

בהכנת הידיעה השתתף אבי כהן
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ענבל עמרם
צילום רפרודוקציה: רענן בן צור
מומלצים