שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  סקר: מעדיפים את ליברמן בממשלה, ש"ס - נייט

  אהוד אולמרט קיבל היום מנדט מנשיא המדינה להרכיב ממשלה וזה הזמן לשאול מה חושב הציבור. סקר שערך הסוקר רפי סמית מגלה שכמחצית הציבור מעדיפים שישראל ביתנו תיכנס לממשלה, לעומת רק 31 אחוזים שתומכים בהכנסת ש"ס. מופז זוכה ליתרון מוחץ מול פרץ בתיק הביטחון ומצביעי קדימה רוצים דווקא שפרופ' ברוורמן יקבל את תיק האוצר

  אם הציבור היה זה שמרכיב את הממשלה, סביר להניח שישראל ביתנו היתה נכנסת, ואילו ש"ס היתה רואה את כסאות השרים בטלוויזיה. סקר "גלובס-סמית" שערך הסוקר רפי סמית המתפרסם הערב (יום ה') מגלה שכמעט מחצית מהציבור (49 אחוזים) מעדיפים שאהוד אולמרט יצרף לקואליציה את מפלגתו של אביגדור ליברמן, לעומת 31 אחוזים שיעדיפו שיצרף את ש"ס.

   

  בקרב תומכי "קדימה", 55 אחוזים מעדיפים את ליברמן ורק 22 את ש"ס, ובקרב תומכי העבודה המגמה מתהפכת. 38 אחוזים מעדיפים את ש"ס ו-33 את ליברמן.

   

  עמיר פרץ שוקל עדיין איזה תיק בכיר לקבל, אבל ככל שהדבר תלוי בציבור הרחב, 37 אחוזים מעדיפים ששאול מופז ימשיך להיות שר הביטחון הבא ורק 8% את עמיר פרץ. 22% ציינו את עמי איילון ו-16% את אבי דיכטר מקדימה. בקרב מצביעי קדימה מופז מקבל תמיכה חזקה יותר של 46 אחוזים, 28 אחוזים מהם מעדיפים את עמי איילון במשרד הביטחון, 19 אחוז את אבי דיכטר. את עמיר פרץ הם לא מעלים אפילו על דל שפתיהם.

   

  בקרב תומכי העבודה, מופז ופרץ קיבלו אחוז דומה - 22 אחוזים, כאשר עמי איילון מוביל בגדול בקרב על תיק הביטחון עם 40 אחוזים. רוב הציבור (52 אחוזים) חושב שזו תהיה הפרה של הבטחת פרץ לבוחר לטפל בנושא החברתי-כלכלי, אם יקבל את תיק הביטחון, אולם בקרב מצביעי העבודה 60 אחוזים מסכימים לטענה שגם כשר ביטחון הוא יוכל לטפל בנושאים אלו ושזו לא תהיה הפרה של הבטחתו.

   

  מצביעי קדימה מעדיפים את פרופ' ברוורמן

   

  על השאלה "מבין האישים הבאים, את מי היית מעדיף שיכהן כשר אוצר", השיבו הנשאלים כך: 35 אחוזים מהם מעדיפים את פרופ' אבישי ברוורמן, 20 אחוז ציינו את עמיר פרץ, 22 את מאיר שטרית ורק 6 אחוזים את אברהם הירשזון מקדימה, שהוזכר בשבוע החולף כ"מועמד מוביל לתפקיד".

   

  בקרב מצביעי העבודה - 49 אחוז מעדיפים את פרופ' ברוורמן לתיק האוצר, 40 אחוז את עמיר פרץ. אפילו בקרב מצביעי קדימה ברוורמן מוביל עם 34 אחוזים, לעומת 32 למאיר שטרית, 14 אחוז לעמיר פרץ ו-12 להירשזון.

   

  רוב הציבור (62 אחוזים) תומכים במדיניות כלכלית שלא תפחית מיסים, אבל תגדיל את הוצאותיה בתחומי הבריאות, הרווחה והחינוך. לעומתם, רק 27 אחוזים תומכים בהמשך הפחתת מיסים והקטנת הוצאות הממשלה.

     

  תיק מרכזי נוסף, שעליו יש ויכוח נוקב בציבור, הוא תפקיד שר החינוך. בקרב כלל הציבור 42 אחוזים מעדיפים פרופ' יולי תמיר מהעבודה, 23 אחוז את פרופ' אוריאל רייכמן מקדימה, 13 אחוז ציינו את מאיר שטרית ו-6 אחוז את עמיר פרץ (16 אחוזים לא הביעו דעה).

   

  בקרב מצביעי קדימה - 43 אחוזים מעדיפים את רייכמן ויולי תמיר נושפת בעורפו עם 42 אחוזים (בטווח טעות הדגימה). בקרב מצביעי העבודה 74 אחוזים מעדיפים את תמיר ורק 14 אחוזים ציינו את רייכמן.

   

  ואחרון חביב - תפקיד שר החוץ. ציפי לבני מובילה ובגדול בכל המפלגות. 59 אחוזים מהציבור מעדיפים אותה, רק 15 אחוזים ציינו את דן מרידור, 9 אחוזים ליצחק הרצוג ו-3 לעמיר פרץ. מקרב מצביעי העבודה, 68 אחוזים תומכים בלבני לתפקיד שרת החוץ.

    

  סקר "גלובס-סמית" בוצע ב-5 באפריל 2006 בקרב 401 נשאלים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסיה הבוגרת בישראל. טעות הדגימה - 5%. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלי אלגרט
  לא לתיק הביטחון. עמיר פרץ
  צילום: אלי אלגרט
  צילום: חגי אהרון
  מופז. תמיכה גורפת
  צילום: חגי אהרון
  צילום: יואב גלאי
  כן לאביגדור ליברמן
  צילום: יואב גלאי
  צילום: חיים צח
  לא לש"ס
  צילום: חיים צח
  צילום: אמיר כהן
  תמיכה חוצה מפלגות. ברוורמן
  צילום: אמיר כהן
  מומלצים