שתף קטע נבחר

גדולי הרבנים מעניקים גיבוי: מצגר, אל תפרוש

הרב הראשי יונה מצגר לא ממהר לפרוש, כפי שדרש היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בעקבות פרשת קבלת טובות הנאה. היום אף ערך סבב פגישות עם גדולי הרבנים וקיבל את תמיכתם. הרב מרדכי אליהו: "אני פוסק עליך לא להתפטר". הרב אברהם שפירא: "בשמיים יש מלאך ששומר עליך"

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, דרש ממנו לפרוש אבל הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, לא ממהר לשום מקום והיום (ה') אף נפגש עם גדולי הרבנים - הרב יוסף שלום אלישיב, הרב עובדיה יוסף, הרב אברהם שפירא והרב מרדכי אליהו. הוא קיבל גיבוי וגם פסק הלכה שלא יתפטר מתפקידו.

 

הרב יוסף שלום אלישיב קיבל את הרב מצגר לפגישה לבבית, בירך ועודד אותו. הוא הביע תדהמה על הדרישה להתפטרות. מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, אמר כי "כבודו פועל בתפקידו ברבנות הראשית בהצלחה גדולה. אסור לרב להתפטר ובכך להפסיק את פעולתך המבורכות, אנחנו ניתן את הגיבוי הראוי לו".

 

הרב אברהם שפירא אמר "הקב"ה נתן לך כוחות גדולים, תילחם עמם על כבוד הרבנות. בשמים יש מלאך מיוחד ששומר עליך". הרב מרדכי אליהו אמר: "כבודו זך ונקי כשלג, אני פוסק עליך לא להתפטר". הוא אף הזמין את הרב מצגר לדרוש את דרשת "שבת הגדול" בקהילתו. זו נחשבת לדרשה חשובה שנישאת בבתי הכנסת בשבת שלפני פסח.

   

מקורבי הרב מצגר אומרים: "היועץ המשפטי לממשלה קבע כי אין במעשיו של מצגר כל עבירה פלילית וייחד את ההתקפה שלו על הצד הציבורי של העניין. כאשר גדולי ישראל עומדים לימינו של הרב, הטיעון המרכזי של היועץ המשפטי לממשלה בדבר זילות הרבנות אינו עומד יותר על הפרק". הם מוסיפים: "האם היועץ המשפטי לממשלה יכול להמשיך ולטעון כי מדובר בעניין ציבורי? היום הוכח שלא".

 

דו"ח חריף: גרסאות סותרות, אי קבלת אחריות

 

היועץ מזוז פרסם השבוע דו"ח מיוחד נדיר בחריפותו וקרא לרב מצגר לפרוש. הדו"ח חובר בעקבות שלוש פרשיות. הראשונה מתייחסת לחג השבועות לפני שלוש שנים, אז שהה הרב במלון בירושלים, כאשר התשלום עבור החדר שבו שהו שלושה מילדיו מומן על ידי עמותה של בית כנסת שהזמין את מצגר להרצות במסגרת תיקון ליל שבועות.

  

חשד שני עסק באירוח של מצגר ומשפחתו במלון רמדה רנסנס בבירה, בה בשעה שהמדינה שילמה גם עבור דירת שרד שנשכרה עבור מצגר ומשפחתו. פרשה שלישית נוגעת לשהיה במלון היוקרתי מצודת דוד בירושלים, בעת שהיתה למצגר דירה בעיר. בנוסף, בפרשה זו נבדק מדוע שהה מצגר במלון בעלות כה נמוכה.

 

היועץ תיאר את מעשיו של מצגר כ"דפוסי פעולה מרכזיים החוזרים על עצמם כגון זילות בהתייחסות לכספי ציבור, קבלה של טובות הנאה בקשר עם מעמדו כרב ראשי, הסתבכויות באי אמירת אמת ואי נטילת אחריות על מעשיו, תוך גלגול האחריות על הכפופים לו".

 

"גרסאותיו של הרב מצגר בחקירותיו, כמו גם התגובות וההתייחסויות שנמסרו מטעמו לאחר פרסום הפרשה, רצופות תמיהות, שינויי גרסאות, הטלת אחריות על הכפופים לו ולעתים גם אי אמירת האמת כפשוטה". מזוז קבע ש"ההתנהלות העגומה" הזו של מצגר, "חותרת תחת הנורמות המצופות ממנו כרב הראשי לישראל וכדיין בבית הדין הרבני הגדול".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יונה מצגר
צילום: לע"מ
צילום: גיל יוחנן
קרא לפרוש
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
פעולתך מבורכת. עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
צילום: חיים צח
בשמיים שומרים עליך. הרב שפירא
צילום: חיים צח
מומלצים