שתף קטע נבחר

השב"כ: נתפס רוצחו של אלדד אביר ממגדלים

כשבוע לאחר שנורה תושב מגדלים למוות בתחנת הדלק בהתנחלות, עצרו אנשי השב"כ את החשוד ברצח, עצאם זין א-דין, בן 23 מכפר באזור שכם. הוא נעצר כשניסה להימלט מהארץ דרך מעבר אלנבי, לאחר שהסתתר עם שותפו למעשה מספר ימים ביריחו. השותף עדיין לא נתפס

השב"כ עצר פעיל פתח מאזור שכם, שהודה בחקירתו כי רצח יחד עם פלסטיני נוסף את אלדד אביר ז"ל בתחנת דלק בהתנחלות מגדלים בירי אקדח ובדקירות. כך הותר היום (א') לפרסום.

 

אלדד אביר, בן 48, נרצח ב-1 במרס השנה בפיגוע ירי בתחנת דלק בכניסה להתנחלות מגדלים סמוך לכביש חוצה שומרון מזרחית לאריאל, בה התגורר עם משפחתו. פעילי גדודי חללי אל אקצה, הזרוע הצבאית של פתח, קיבלו מיד לאחר הירצחו אחריות לפעולה, ומסרו: "אנשי חוליות השאהיד חמודה שתיווי הן שביצועו את הפיגוע כנקמה על הריגתו של שתיווי מבכירי הארגון בשבוע שעבר במחנה הפליטים באלטה".

 

כשבוע לאחר הרצח עצרו אנשי השב"כ את החשוד ברצח, עצאם זין א-דין, בן 23 ממגדל בני פדל שבאזור שכם. הוא נעצר כשניסה להימלט מהארץ דרך מעבר אלנבי. בנוסף נעצר האני מצטפא חסין זין א-דין, בן 35 מאותו הכפר, שעל פי החשד היה מעורב גם הוא בתכנון הפיגוע ואף סייע לרוצחים לאחר מכן.

 

א-דין הודה בחקירתו בשירות הביטחון הכללי כי הוא ביצע את הפיגוע יחד עם א-רחמאן עלי עותמאן, פעיל פתח בן 23 ממגדל בני פדל. הוא מבוקש לחקירה בשב"כ. עצאם סיפר כי עותמאן לאחר שזה פנה אליו ואל האני והציע להם להשתתף עמו ברצח של יהודי. השלושה החליטו לבצע הפיגוע כנגד יהודי שעובד בתחנת הדלק במגדלים.

 

מספר ימים לפני ביצוע הפיגוע הגיעו השלושה לתחנה ותצפתו עליה ועל נתיבי הבריחה, ובלילה שלפני הרצח כתבו א-דין ועותמאן צוואות בהן ציינו כי הם מתכננים לבצע פיגוע למחרת.

 

ביום הפיגוע יצאו עותמאן וא-דין לכיוון תחנת הדלק במגדלים כשהם חמושים בסכין ובאקדח. א-דיו הודה בחקירתו כי לאחר שהגיעו לתחנת הדלק, ירה עותמאן באקדחו לעבר אלדד אביר, בעודו יושב במשרדו, ולאחר מכן א-דין דקר אותו, כשאביר החל להתקדם לעברו.

 

לאחר ביצוע הרצח נמלטו השניים לשכם והסתתרו שם מספר ימים. באמצעות סייענים הם הוברחו ליריחו, שם הסתתרו עד למעצרו של א-דין בעת שניסה להימלט מהארץ.

 

בחקירתו ציין א-דין כי תמיד התבטא בחופשיות בביתו על רצונו לבצע פיגוע התאבדות וכי הוא מעוניין למות מות קדושים. כמו כן סיפר כי לאחר שביצעו הרצח, עותמאן ביקש מאחיו כי ימצא להם עבודה ברשות הפלסטינית על מנת שיקבלו חסות והגנה מפני ישראל.

 

מהשב"כ נמסר כי חקירת מעורבים נוספים בפיגוע הביאה לאחרונה להסגרת כלי הרצח ולמעצרם של פעילים נוספים תושבי מגדל בני פדל, שסייעו גם הם לרוצחים להסתתר ולהסתיר את אמצעי הלחימה בהם נעזרו. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלדד אביר. נורה ונדקר למוות
מומלצים