שתף קטע נבחר

התינוק שאביו התעלל בו "כי בכה" - מת קלינית

בעת דיון בהארכת מעצרו של אב חרדי החשוד בהכאת בנו בן השלושה חודשים הסובל ממום בצווארו, הפתיע נציג התביעה בהודעה עצובה: "התינוק מת קלינית". כעת מתכנסת ועדה רפואית שבוחנת את שאלת ניתוקו מהמכשירים. המשפחה מתנגדת לניתוק

נקבע מותו הקליני של התינוק בן השלושה חודשים מירושלים שאביו נאשם בהתעללות בו - כך הודיע היום (א') נציג התביעה, עורך הדין ניק קאופמן. בעת דיון בבית המשפט המחוזי בירושלים להארכת מעצרו של האב. היום הוגש כתב האישום נגד האב, חרדי בן 19.

 

לפני כשלושה חודשים נולד לאב ולאשתו תינוק עם מום בשרירי הצוואר. כשהיה בן כמה שבועות, החלה ההתעללות של האב: הוא סטר לתינוק, נשך אותו, צבט אותו בפניו ובצוואר, במקום בו הוא סובל מהמום. בכתב האישום נכתב כי "האב עשה את המעשה מתוך כעס על בכיו של התינוק, וכתוצאה ממעשיו אלה נגרמו לו שטפי דם בפניו".

 

החודש, בעת שהיה לבד בבית עם בבנו הפעוט, התעלל בו שוב האב משום שהבן הפעוט הפריע לו לישון. הפעם לא הסתפק האב בסטירות ובנשיכות, כפי שנהג עד כה - אלא טילטל את בנו בחוזקה עד שנשמט מידו וראשו נחבט בקיר.

 

התינוק פונה לבית החולים הדסה במצב אנוש. כאמור, ממש בעת הדיון הודיע עורך הדין קאופמן כי הרופאים קבעו שהתינוק מת מוות קליני. כעת מתכנסת ועדה רפואית שבוחנת את שאלת ניתוקו מהמכשירים. המשפחה מתנגדת לניתוק. התביעה ביקשה להסיר את צו איסור הפרסום המוטל על שם האב המתעלל. בית המשפט המחוזי האריך מעצרו של האב עד ל 25 בחודש.

 

מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, ד"ר עידו יציב, סיפר שהתינוק הגיע למחלקה ביום ראשון האחרון כשהוא מחוסר הכרה ומונשם. סימני חבלה ניכרו על פניו, בעיקר שטפי דם באזור השמאלי של הראש. היום נקבע לתינוק מוות מוחי.

 

"התינוק סובל מנזק כתוצאה ממכה חזקה. ילד כזה, בסך הכל בן שלושה חודשים לא קופץ לבד. או שנפל או שקיבל מכה", אומר ד"ר יציב. לדבריו, לצוות הרפואי אין מידע לגבי הרקע שבו הגיע התינוק לבית החולים.

 

בעת הארכת מעצרו של האב, סיפרה ל-ynet קצינת חקירות אלימות במשפחה במחוז ירושלים, רב סמל בכיר, עליזה ארוך: "זה אחד המקרים הקשים שנתקלנו בהם משום שמדובר במשפחה נורמטיבית. לאב אין בעיות נפשיות ולא בעיות סמים".

 

לדברי רס"ב ארוך, "האב היה מודע למעשיו. בתחילה הכחיש את הדברים ורק אחר כך תיאר כיצד נהג להכות את בנו. האב סיפר שהפעוט הפריע לו לנהל חיים כפי שרצה. לאב אין עבר אלים אך מהחקירה עולה כי הוא נהג להכות גם את אשתו וברגע שלא היה מצליח לישון, היה מאבד את עשתונותיו. האב היכה את בנו אם באמצעות נשיכות, צביטות ואגרופים וגרם לו לשטף דם בעין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים