שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קנאת פין: עובדות שלא ידעתם על איבר המין הזכרי

  אין איבר בגוף שמדוסקס רבות כל כך כמו איבר המין הזכרי. אלא שמעטים יודעים עד כמה מורכבות המערכות הגופניות המפעילות אותו הן כאיבר הפרשה והן כאיבר רבייה. הנה לפניכם עובדות מדהימות על הפין, לא לגברים בלבד

  בניגוד לרוב איברי הגוף הפנימיים, ממוקם הפין בחזית הגוף מעל האשכים. הוא אינו מכיל עצמות, אלא רקמה ספוגית הרוויה בכלי דם. הפין כידוע משמש לא רק להובלת השתן מחוץ לגוף, באמצעות צינור השופכה המצוי בו, אלא משמש גם למעבר תאי הזרע בתהליך הרבייה.

   

  הפין מחולק לשני חלקים עקריים: גוף הפין, וראש הפין (עטרה) בו מצויים רוב עצבי התחושה ולכן הוא נחשב לאיזור גירוי מיני גבוה. קפל העור הרפוי הוא העורלה, המוסר בברית המילה. בעת זיקפה, מתרחבים כלי הדם הרבים שבפין, מקשים את האיבר ומאריכים את גודלו.

   


   

  שסתום המצוי בצינור השופכה, מונע מעבר שתן בזמן פעילות מינית. כדי שזו תתבצע כידוע, נחוצה הזיקפה הגורמת להתקשות וגדילה משמעותית של הפין. שהרי בלעדי הזיקפה, לא תיתכן חדירה לאיבר המין. זו הסיבה שגברים שאינם מסוגלים להגיע לזיקפה, מתקשים בקיום יחסי מין.

   

  בעת שיא הפעילות המינית, כשעור הפין מתחכך, זורם נוזל הזרע שנוצר באשכים ובבלוטת הערמונית, אל צינור השופכה בזרמים קצביים מהירים. לאחר הפליטה, חוזר הפין למצבו הרפוי, משום שכלי הדם שבפין מתכווצים בחזרה.

   

  והנה עוד כמה עובדות מדהימות שלא ידעתם על הפין:

   

  • כיצד מודדים את אורך הפין? מטים אותו מעט מטה, כך שיהיה מקביל לריצפה. כעת מצמידים את הסרגל החל משיער הערווה ועד לקצה הפין. הגודל הממוצע של הפין במצב זיקפה הוא 14-18 ס"מ באורכו, ו- 11.8-13.8 מ"מ בהיקפו. הפין מגיע לגודל מקסימלי בגיל ההתבגרות, ומכאן ואילך נותר בגודל קבוע.

   

  • הגודל לא קובע: אין כל קשר בין אורך הידיים, הרגליים או האף לבין גודל הפין. גודל איבר המין הוא תוצאה של מטען גנטי. אגב, האיבר הארוך ביותר בממלכת החיות שייך ללווין הכחול: אורכו של הפין אצלו מגיע לשלושה וחצי מטרים בממוצע.

   

  • ואולי כן: חוקרים מצרים מצאו כי רוב הגברים הסבורים כי איבר המין שלהם קטן, הם למעשה בעלי איבר מין ממוצע. כל הגברים שנבדקו, היו בטווח התקין של גודל איבר המין. עם זאת, כולם העריכו כי גודל איבר תקין כשהוא רפוי צריך להיות 13 ס"מ. לאחר שהוענק לכל אחד מהגברים ייעוץ והדרכה, רווח להם.

   

  • של מי הכי גדול? חוקרי בית החולים "יוניון" שבהונג קונג, מצאו כי גודל הפין הממוצע, כשאינו בזיקפה, עומד על 8.46 ס"מ. בראש מצעד גודל האיבר הזכרי עומדים האיטלקים עם גודל ממוצע של 9 ס"מ. הישראלים מדשדשים בטבלה עם גודל ממוצע של 8.3 ס"מ.

    

  • בלי גבס: אף שהפין אינו מכיל עצמות, גבר עשוי לסבול משבר פין: פעילות מינית אגרסיבית הכוללת לחצים חזקים על הפין, או אוננות נמרצת מידי עלולים לגרום לקריעת רקמות ולשבר פין, ממנו סובלים ישראלים בודדים כל שנה. מדובר במצב הגורם לדימומים וכאב עז ביותר. הטיפול בחלק המקרים כולל ניתוח לאיחוי הרקמות הקרועות.

   

  • זוקפים קומה: לרוב הגברים מתחת לגיל 55 יש זיקפה כ-70 עד 100 פעמים בזמן השינה. לעובדה הזו אין כל קשר לחלומות ארוטיים.

   

  • דיאט זרע: בזמן האורגזמה, כמות הזרע הנפלטת היא כ-1 עד 2 כפיות, הנפלטות בקצבים במהירות של כ-45 קמ"ש. כל כפית נוזל זרע כזו, מכילה כ-7 קלוריות.

   

  • שארית הפליטה: בסך הכל פולט הגבר במהלך חייו כ-7,200 פעמים בממוצע, שהם כ-60 ליטרים. כ-2,000 פליטות מתוכן מתרחשות בעקבות אוננות.

   

  • סקס טוב: הדרכים הטובות ביותר כדי לשפר את התפקוד המיני הן הפסקת עישון, פעילות גופנית והפחתה במשקל.

   

  • עינוג עצמי: "הפעם האחרונה שהייתי בתוך אישה היה כשביקרתי בפסל החירות" אמר וודי אלן, והוא לא לבד: על פי סקרים ברחבי העולם, כ-60 אחוז מהגברים מודים שהם מאוננים, רובם אחת ליום לפחות. 40 אחוז מהם חשים רגשות אשמה על תדירות האוננות שנראית להם גבוהה מידי.

   

  • צריך מנוחה: כמה זמן לוקח לפין להתאושש לאחר פעילות מינית ולהגיע לזיקפה מחדש? בין 2 דקות לשבועיים ימים.

   

  • חיים קצרים: אורך חייו של זרעון הוא חודשיים וחצי, מהתפתחותו ועד לפליטה.

   

  • נטיות: כל איברי המין הגבריים נוטים מעט ימינה או שמאלה. אף פין אינו עומד כשהוא ישר לחלוטין.

   

  • הענק: בשבט קראמוג'ה שבצפון אוגנדה, קושרים הגברים משקולת בקצה הפין כדי להאריך אותו עד לגודל של חצי מטר.

   

  • טובים השניים: בשנת 1609 רופא בשם ווקר מצא בעיר בולוניה שבאיטליה גופת זכר בעל שני פינים. מאז תועדו שמונה מקרים נוספים של גברים כאלה.

   

  • גם כן נימוס: הגברים בשבט ווליברי שבמרכז אוסטרליה, מברכים האחד את השני ב"לחיצת פין" במקום בלחיצת יד.

   

  • אל תנסו את זה בבית: כ-500 אמריקנים מתים מידי שנה מחנק, בשל נסיון להפחית את זרימת הדם למוח והגברת הדם לפין לפני אורגזמה. הם עושים זאת בדרכים שונות, החל בתליה, ועד לכיסוי הראש בשקית. אחד הפרקים של הסדרה "עמוק באדמה" נפתח באדם שניסה בדרך אומללה כזו לשפצר את האורגזמה.

   

  • אחי, איפה אתה: קורבנות תסמונת קורו משוכנעים שאיבר המין שלהם נעלם לתוך הגוף. התסמונת הזו שכיחה בעיקר במדינות מתפתחות באפריקה ואסיה, שם האמונה בכישוף נותרה חזקה. הטיפול בקורו הוא באמצעות פסיכותרפיה, או תרופות נוגדות חרדה.

   

  • מתחרט על הברית: הגולש מעוז כהן הקים אתר בו הוא מפרט, שלב אחר שלב, כיצד באמצעות מתיחות הדרגתיות, גידל לכאורה את עורלתו מחדש. עוד הוא מתריס כנגד ברית המילה, ונותן בשבחי כיסוי הפין המושלם, המביא לדבריו לעינוגים מיניים ומניעת מחלות. לאחר מתיחות יומיות בנות 12 שעות, 5 עד 6 ימים בשבוע למשך כשלוש שנים, החל העור לדברי כהן "להתקפל מתחת לבסיס העטרה".

   

  • לא מתלבשים: סקר שנערך לאחרונה ע"י חוקרי אוניברסיטת אלבמה בארה"ב מגלה כי שיעור גבוה מהגברים לא יודע כיצד להשתמש בקונדום. רבים מהם נדבקו במחלות מין, משום שהקונדום נקרע או נפל. יותר מ-15 אחוז מהמשתתפים במחקר לקו במחלות המין זיבה או כלמידיה. גברים שאמרו כי הקונדום נקרע בחודש שלפני המחקר היו בסיכון גבוה ב-90 אחוז ויותר ללקות בזיבה.

   

  • תגדיל בשקל: מאות  גברים בישראל עוברים כל שנה ניתוח להגדלה או לעיבוי איבר המין. חלק מהמקרים מסתיימים בטרגדיות אישיות: המטופלים הופכים לאימפוטנטים, סובלים מכאבי תופת ועיוותים באיבר, מתרחקים מבנות זוגם, ושוקעים בדיכאון. משרד הבריאות אינו מעודד הזרקות וניתוחים, אך אין איסור חוקי לביצועם. 

   

  רוצים לדבר על זה? המומחים של ynet מחכים לכם בפורומים הרפואיים


  פורסם לראשונה 11/04/2006 13:40

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  פין. הסוד בכלי הדם
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים