שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ספידייטינג: נשים מחליטות תוך חצי דקה

  בניסוי בו התקיימו 500 דייטים מזורזים, במסגרת פסטיבל המדע באדינבורו, כמעט מחצית הנשים הכריעו לגבי פרטנר פוטנציאלי תוך 30 שניות בלבד. לגברים זה לקח יותר זמן. יש מסקנות לגבי משפטי פתיחה מוצלחים, והמלצה: לא לדבר על קולנוע

  לגברים יש שניות ספורות בלבד כדי להרשים את בת הזוג הפוטנציאלי, וההצלחה שלהם תקום או תיפול לפי איכות משפט הפתיחה שלהם - עולה מניסוי ספידייטינג שנערך במסגרת פסטיבל המדע הבינלאומי באדינבורו, סקוטלנד. מהניסוי, בו נערכו 500 דייטים בהליך מזורז, הסתבר כי נשים צריכות כחצי דקה כדי להחליט לגבי פרטנר עתידי.

   

  פרופ' ריצ'רד וייסמן מאוניברסיטת הרטפורדשייר, שניהל את המחקר, אמר: "לעיתים קרובות מאשימים את הגברים בכך שהם רדודים וממהרים לחרוץ משפט על האשה. אבל הראיות מצביעות על כך שנשים מחליטות הרבה יותר מהר מהגברים. מכאן עולה שיש לגבר רק שניות ספורות להרשים את האשה, מה ששם את הדגש על משפטי הפתיחה". כשליש מהמשתתפים הגיעו להחלטה נחרצת תוך 30 שניות, אבל היה הבדל בין גברים לנשים: 45 אחוז מהנשים החליטו תוך חצי דקה, בהשוואה ל-22 אחוז בלבד מקרב הגברים.

   

  בניסיון לגלות מהם משפטי הפתיחה המצליחים ביותר, החוקרים השוו בין השיחות של משתתפי הניסוי. מה הסתבר? הצליחו מי שעודדו את הפרטנרים שלהם לדבר על עצמם בצורה מיוחדת. משפט הפתיחה הגברי שדורג במקום הגבוה ביותר היה: "אילו היית בתוכנית כוכבים בעיניים*, מי היית?" ואילו השאלה הנשית שהגיעה למקום הגבוה ביותר היתה "מה התוספת שאתה הכי אוהב על הפיצה שלך?" משפטי הפתיחה הבלתי מוצלחים היו מהסוג הנדוש כמו "את באה לכאן הרבה?" או נסיונות מגושמים להרשים, כמו "יש לי דוקטורט במחשבים".

   

  שיחות על סרטים הגבירו את הסיכוי למחלוקת

   

  לפי הדיווח באתר "מנצ'סטר אונליין", המשתתפים בניסוי התבקשו לשוחח על נושאים שונים, במטרה להעריך אילו נושאים

  הם הטובים ביותר כדי לחבר בין שני אנשים. כשדיברו על סרטים, פחות מ-9 אחוז מהזוגות רצו לעשות דייט נוסף, מן הסתם בגלל הטעם השונה בין נשים לגברים בכל הנוגע לסרטים (קצת פחות ממחצית הגברים העדיפו סרטי אקשן, בהשוואה ל-18 אחוז מהנשים. 29 אחוז מהנשים העדיפו סרטים מוזיקליים, לעומת 4 אחוז בלבד מהגברים).

   

  שיחות בנושא טיולים ונסיעות הכפילו את שיעור הזוגות שרצו להיפגש לדייט נוסף. "שיחות על סרטים הגבירו את הסיכוי למחלוקת", אמר וייסמן. "לעומת זאת, שיחות בנושא נסיעות וטיולים גורמות לאנשים הרגשה טובה, לכן הם נראים מושכים יותר בעיני בן שיחם".

   

   

  * בגרסה עברית זה יהיה משהו כמו "מת להיות" של דידי הררי

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  יש לגבר רק שניות ספורות להרשים את האשה
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים