שתף קטע נבחר

לראשונה: שירי הביטלס יימכרו באינטרנט

שירי הלהקה יהיו נגישים למכירה לאחר שיעברו שדרוג קולי

לאחר שנים ארוכות בהם דרשו מעריציהם של הביטלס שדרוג דיגיטלי של אלבומיהם הרבים, החליטה "אפל", חברת התקליטים של הלהקה האגדית, להוציא לשוק את כל קטלוג הלהקה לאחר עריכת הקלטות המאסטר לסאונד משופר ומשופץ. הביטלס היא אחת הלהקות היחידות משנות השישים והשבעים שנשארו מאחור ולא השתדרגו מבחינה קולית כמו "הדלתות", "לד זפלין" ועוד.

 

עם החלטת השדרוג נודע כי שירי הלהקה יהיו נגישים למכירה בפעם הראשונה באינטרנט. בהודעה לסוכנויות הידיעות כתב מנהל "אפל", ניל אספינל: "אני חושב שזו תהיה טעות להציע למכירה גרסאות סאונד ישנות כשנצא בקרוב עם הגרסאות המשודרגות. עקב כך, החלטנו להוציא את שני הפרויקטים לשוק בו זמנית". השירים יוצעו למכירה באתרי שירות פופולאריים, אך כרגע עוד לא נקבע תאריך ההוצאה.

 

ההחלטה על השדרוג הדיגטילי נעשתה בצל המשפט שהסתיים בין חברת התקליטים של הביטלס, המופקדת על המורשת המוזיקלית של הלהקה ומוצריה, לבין חברת המחשבים "אפל", הנושאות את אותו השם. חברת התקליטים תבעה באחרונה את חברת המחשבים בטענה כי האחרונה הפרה הסכם שחתמו ביניהן ב-1991, ובו הוסכם כי שתי החברות לא יפעלו זו בתחומה של זו. חברת התקליטים של הביטלס טענה כי "אפל" הפרה את ההסכם בכך שפתחה את חנות המוזיקה iTunes. המשפט הסתיים ב-6 באפריל והחלטת השופט בעניין תפורסם רק לאחר חג הפסחא.

 

בתוך כך, היום (א') נודע כי חברת התקליטים "קפיטל" תוציא מארז מיוחד בן ארבעה תקליטורים של החיפושיות בשם "The Beatles: The Capitol Albums Vol.2". המארז יכיל את התקליטורים "The Early Beatles", "Beatles VI", פס הקול של הסרט "HELP!" והאלבום "Rubber Soul". השירים בתקליטורים יופיעו כגרסאות מונו וגם כגרסאות סטריאו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הביטלס. לעבר העולם הדיגטלי
צילום: איי פי
לאתר ההטבות
מומלצים