שתף קטע נבחר

קומברס תתקן את דו"חותיה לאחור עד 2001

החברה מצפה כי בורסת נאסד"ק תפעל למחיקת המנייה מהמסחר לאחר שהחברה הודיעה כי היא דוחה למועד בלתי ידוע את פרסום הדו"חות הכספיים שלה לשנת 2005. ועדה מיוחדת שבודקת את האופציות שניתנו לבכירי החברה מצאה אי התאמות בין מועדי האופציות כפי שדווחו בדו"חות לבין המועדים בהם ניתנו האופציות בפועל

חברת קומברס הישראלית עלולה למצוא את עצמה נמחקת מן המסחר בנאסד"ק בניו יורק, לאחר שהודיעה כי יהיה עליה לתקן לאחור את דוחותיה עד לשנת 2001, בגלל פרשת רישום האופציות לבכירי החברה.

 

בעקבות הודעת החברה צנחה מניית קומברס עם פתיחת המסחר בוול-סטריט ב-5% - ל-23 דולר. עתה נרשמת ירידה של 3.7%.

 

קומברס הודיעה היום כי ועדה מיוחדת הבוחנת את רישום האופציות שחילקה החברה לבכיריה מצאה חוסר התאמה בין מועדי חלוקת האופציות כפי שדווחו בדו"חות הכספיים של החברה לבין המועדים בהם נרשמו האופציות בפועל. 

 

מסקנות ראשוניות של ועדת המומחים הבודקת את פרשת האופציות העלו את הצורך לתקן את הדו"חות הכספיים של קומברס לאחור, החל משלושת הרבעונים הראשונים של 2005 ואחורה בכל שנה עד לדו"חות 2001.

 

היום הודיעה החברה כי בשל ההתפתחויות החדשות היא לא תוכל להגיש בזמן את הדו"חות הכספיים שלה לסיכום 2005, והיא מצפה כי בורסת נאסד"ק תפעל לסלקה מרשימת המסחר הראשית שלה. קומברס הודיעה כי תבקש שימוע לפני מחיקת המנייה מהמסחר. אם תימחק המנייה מהרשימה העיקרית היא תועבר להמשך המסחר בה ברשימת המניות המשנית, ה-Pink Sheets.

 

גם החברה הבת ורינט (בה מחזיקה קומברס 57%) הודיעה היום בהמשך להודעת קומברס כי גם היא לא תוכל להגיש במועד את דו"חותיה הכספיים, זאת עד להשלמת עבודתה של הוועדה המיוחדת הבודקת את פרשת האופציות. עובדים בכירים של ורינט קיבלו, לפני הנפקת החברה בבורסה במאי 2002, אופציות של קומברס, ועל כן לבדיקת הוועדה המיוחדת בקומברס יכולות להיות השלכות גם על דו"חות ורינט בשנים האחרונות.

 

הודעת החברה היום היא בהמשך להודעתה מהחודש שעבר, לפיה היא דוחה את פרסום הדו"חות הכספיים עקב האפשרות שהחברה תיאלץ לכתוב מחדש את הדו"חות לאחר שנושא הקצאת אופציות לעובדים ייבדק מחדש.

 

ועדת המומחים שהוקמה היא ועדה מיוחדת בהרכב חברי מועצת המנהלים של החברה הכוללת מנהלים חיצוניים, שבודקת נושאים הקשורים להענקת אופציות. נושאי הבדיקה כוללים, בין היתר, את דיוק התאריכים של הענקת האופציות ועמידה בנהלי החברה. הוועדה מקבלת סיוע של יועץ משפטי עצמאי. 

 

כמו בפרשת האופציות במרקורי

 

בחודש שעבר פירסמה קומברס נתונים לא רשמיים מהדו"חות, שפירסומם נדחה כעת למועד בלתי ידוע: ברבעון הרביעי של השנה הפיסקלית 2006, (שהסתיים ב-31 בינואר 2006) מכירות החברה הסתכמו ב-337.7 מיליון דולר - הרבעון ה- 13 בו מציגה קומברס עלייה עקבית במכירות. 

 

אם תימחק מניית קומברס מהמסחר בנאסד"ק, יהיה זה המקרה השני בו נמחקת מניה של חברה ישראלית, לאחר חברת מרקורי. מניית חברת התוכנה הישראלית מרקורי נמחקה בתחילת השנה מהמסחר בנאסד"ק, על רקע פרשת האופציות בחברה, ועברה לרשימת המניות המשנית, ה-Pink Sheets.

 

המחיקה באה לאחר שמרקורי דיווחה כי הגיעה למסקנה שאין להסתמך על הדו"חות הכספיים שפירסמה בעבר, עד להצגתם מחדש. זאת עקב חקירה שגילתה שגיאות ברישום האופציות למניות שהוענקו למנהלי ועובדי החברה בעבר. 


פורסם לראשונה 17/04/2006 14:22

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים