שתף קטע נבחר

בין לאדן: "בידוד החמאס - מסע צלב ציוני"

בקלטת שמע ששודרה ברשת אל-ג'זירה ומיוחסת למנהיג אל-קאעידה מבהיר הדובר: "הפסקת הסיוע לרשות הפלסטינית מוכיחה שארצות הברית ואירופה יצאו למלחמה נגד האיסלאם". דובר החמאס: האידיאולוגיה שלנו שונה בתכלית מזו של אל-קאעידה

"הבידוד של ממשלת החמאס הוא תוצאה של מסעות הצלב הציונים", כך אמר בצהריים (יום א') מנהיג אל-קאעידה, אוסאמה בין לאדן, בהתייחסו להפסקת הסיוע הבינלאומי לרשות הפלסטינית, מאז כינונה של הממשלה החדשה.

 

רשת הטלוויזיה אל-ג'זירה שידרה קלטת שמע שיוחסה למנהיג אל-קאעידה, אוסאמה בין לאדן. בקלטת התייחס בין לאדן לממשלת החמאס, לארצות הברית ולסודן. גורמי מודיעין אמריקנים הודיעו כעבור כמה שעות שקלטת השמע אותנטית ושהדובר הוא ככל הנראה אכן בין לאדן.

 

לטענתו של מנהיג אל-קאעידה, "הפסקת הסיוע לרשות הפלסטינית מוכיחה שארצות הברית ואירופה יצאו למלחמה נגד האיסלאם. מדינות המערב תומכות במסע הצלב הציוני נגד המוסלמים".

 

בנסיון להצדיק פגיעה מצד הארגון בראשו הוא עומד באוכלוסיה אזרחית, אמר בין לאדן כי "המלחמה הזו היא אחריות משותפת של האזרחים והממשלות. בעוד המלחמה נמשכת, האזרחים מחדשים את תמיכתם בממשלות ובמנהיגים וממשיכים לשלוח את בניהם להילחם בנו".

 

בין לאדן גם האשים את האו"ם וכינה אותו "מוסד כופר" שנועד כדי ליישם את "המזימות הציוניות-צלבניות" של מלחמה נגד האיסלם, ושכל מי שממלא אחר החלטותיו הוא כופר. 

 

הוא השתמש בביטוי "מסעות צלב" גם בהתייחסו למשבר בדרפור, אותו קישר למדיניות החוץ המערבית ולניסיון של המערב לפלג את המדינה האפריקנית המוסלמית. הוא קרא לתומכים בו להתכונן למלחמה ארוכה נגד "הצלבנים" השואפים לכבוש את חבל דרפור שבסודן לדבריו.

 

ארה"ב לוחצת על האו"ם להטיל סנצקיות על ממשלת סודן בגין מעורבותה במשבר ההומניטרי בדרפור. משבר זה פרץ בשנת 2003, כשאנשי מחתרת מקומיים, שאינם ערבים, מרדו בממשלה המוסלמית והחלו להילחם נגדה בטענה שהם מקופחים. בתגובה הפעילה הממשלה מיליציות ערביות מקומיות שזרעו הרס וחורבן, הרגו ואנסו, הבריחו כ-2 מיליון תושבים מקומיים מבתיהם והפכו אותם לפליטים שמתו ברעב וממחלות.

 

בין לאדן מצא מקלט בסודן בשנות ה-90 אולם בקלטת הוא מתח ביקורת על הממשלה בחרטום שאינה אוכפת ביתר נחישות את חוקי האיסלם במדינה. הוא גם הבהיר שקריאתו למאבק על חבל דרפור אינה מקובלת על ממשלת סודן.

 

בין לאדן התייחס בדבריו גם לפרשת איורי מוחמד, שגררה הפגנות סוערות ברחבי העולם כולו, ואמר שיש להרחיב את חרם המוצרים גם למדינות אחרות, מלבד דנמרק, בהן גם ארצות הברית.

 

דובר החמאס, סאמי אבו זהורי, מיהר להבהיר בעקבות פרסום הקלטת כי למרות דברי התמיכה מצד בין לאדן, האידיאולוגיה של התנועה שונה בתכלית מזו של אל-קאעידה. עם זאת הוא הדגיש שהסנקציות האחרונות שהטילו מדינות במערב על הרשות הפלסטינית אכן מעוררות זעם ומתיחות בקרב המוסלמים ובעולם הערבי.

 

"טבעי שהמתיחות הזו תיצור רושם שקיימת ברית ישראלית-מערבית נגד הפלסטינים", אמר אבו זהורי בנוגע לדברי בין לאדן, והוסיף כי הרשות שואפת לכונן יחסים טובים עם המערב.

 

מספר 2 הזהיר את החמאס

 

הקלטת הנוכחית היא הראשונה המיוחסת לבין לאדן מאז ה-19 בינואר. בקלטת שהוקלטה אז ופורסמה באיחור של חודש באתרי אינטרנט שונים נשבע הארכי-טרוריסט שלעולם לא יילכד בחיים: "נשבעתי לחיות חופשי. גם אם אטעם את טעמו המר של המוות, אני לא רוצה למות מושפל או מרומה".

 

לפני כעשרה ימים היה זה מס' 2 באל-קאעידה, איימן אל-זוואהירי, שדיבר בקלטת וידאו. אל-זוואהירי קרא לבני הדת המוסלמית שלא לפעול בדרכי שלום בכל הנוגע לטיפול בישראל.

 

הוא נאם במשך 28 דקות וניצל את ההזדמנות כדי לנגח את מדינות המערב ובראשן ישראל: "חיסולה של ישראל היא חובתו של כל מוסלמי מאמין", אמר.

 

כחודש לפני כן התייחס אל-זוואהירי בקלטת אחרת לחמאס והזהיר אותה כי הכרה בישראל נוגדת את תורת האיסלאם. "הגעה לשלטון אינה המטרה. המטרה היא יישום השריעה. לאף פלסטיני אין זכות למסור אפילו גרגר של אדמה. זקני הרשות הפלסטינית מכרו את הפלסטינים בעבור פירורים... פלסטין אינה רכושם הפרטי, שהם יכולים למסור", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מסע צלב". בין לאדן
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
מבודד. הנייה
צילום: רויטרס
מומלצים