שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  התיאטרון הערבי-עברי מציג: פסטיבל דרמה ערבית מודרנית

  בפסטיבל "אלף לילה", שייפתח בתחילת מאי, יוצגו מחזות של מחזאים מסוריה, מצרים, ישראל והרשות שתורגמו לעברית

  התיאטרון הערבי-עברי ביפו ישיק בתחילת מאי את פסטיבל "אלף לילה" לדרמה ערבית מודרנית. הפסטיבל, הראשון מסוגו בארץ, יארח תשעה מחזות מאת מחזאים ערבים בני זמננו מישראל, מצרים, סוריה והרשות הפלסטינית. כל המחזות תורגמו לעברית במיוחד לכבוד הפסטיבל.

   

  המחזות שנבחרו להשתתף בפסטיבל מציגים קשת רחבה של קולות וסגנונות: מחזות בנושאים חברתיים ופוליטיים, מחזות סוריאליסטיים, מחזות אבסורד, סאטירה ודרמה עממית.

   

   רשימת המחזות כוללת את "הוא לא מת" מאת חוסיין ברגותי מרמאללה ובבימויו של פרנסואה אבו סאלם; "המסכה" מאת המחזאי הסורי ממדוח עודואן, בתרגום של ורדה פיש ובבימויו של נורמן עיסא; "משפט הגבר שלא נלחם" מאת ממדוח עודואן, בתרגום יותם בנשלום ובבימויו של דורון תבורי; "סעדון המשוגע" מאת המחזאי המצרי לנין אלראמלי, בתרגום של גבריאל רוזנבאום ובעיבוד ובימוי של יגאל עזרתי; "גבירותי ורבותי" מאת המחזאי הסורי מחמוד אלמאגוט,  בתרגום ועיבוד של עימאד ג'בארין ובבימויו של אדיב ג'השאן; "דין בית הדין" מאת המחזאי המצרי מחמוד טיימור בתרגום ובימוי של גיא כהן; "שיר המוות" מאת המחזאי המצרי תאופיק אל חכים, בתרגום של יותם בנשלום ובבימויו של אולג רדובילסקי; "גורלו של מקק" מאת תאופיק אל חכים בתרגום ובבימויו של עימאד ג'בארין; ו"הציפורים בונות את קיניהן בין האצבעות" מאת המחזאי העזתי מועין בסיסו' בתרגום של חנה עמית כוכבי ובבימויו של דניס שמע.

   

   במקביל להצגות ולערבי הקריאה ירצו מומחים על התיאטרון העכשווי במדינות ערב. על התיאטרון הפלסטיני ירצה ד"ר מסעוד חמדאן, על תיאטרון הצלליות הערבי ירצה פרופסור שמואל מורה, על שפת התיאטרון הערבי ירצה פרופסור ששון סומך, על התיאטרון הסורי ירצה פרופסור טד זיסר (NYU) ועל התיאטרון במצרים ירצה פרופסור גבי רוזנבאום.

   

   המנהלת האמנותית של הפסטיבל היא ד"ר ורדה פיש ומפיק אותו מחמוד דסוקי מתיאטרון אל סאראייא. רשימת המשתתפים כוללת את נורמן עיסא, שרה פון שוורצה, עלי סולימן, דורון תבורי, יולי הר-גיל, סלים דאו, עימאד ג'בארין, אולג רדובילסקי, נסרין פארור, הודה אימן, דניס שמע, גיא כהן, חמדה עטלה, גד קינר, מוסא זחאלקה, שאדי סרור, ראודה סלימאן, פרנסואה אבו סאלם, יגאל עזרתי, אדיב ג'השאן, סלים שחאדה ופארס חנינה.

   

  פסטיבל אלף לילה, 6-12 במאי, בתיאטרון הערבי-עברי ביפו

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פסטיבל "אלף לילה"
  צילום: אחמד אבו שמיס
  לאתר ההטבות
  מומלצים