שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שטייניץ ביטל דיון בוועדת החו"ב בגלל א-סאנע
  יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת שטייניץ, ניסה למנוע את השתתפות א-סאנע, ולאחר שהבין שלא יצליח החליט לבטל את הדיון הביטחוני בהשתתפות הרמטכ"ל, "כי א-סאנע אינו מחויב לביטחון ישראל". א-סאנע: "מעניין שדווקא היום הוא בוחר למנוע מח"כ ערבי להשתתף בדיון"

  יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, חבר הכנסת יובל שטייניץ (ליכוד), ביטל היום (ב') דיון בוועדה שאמור היה להתקיים ביום רביעי בהשתתפות הרמטכ"ל, רב אלוף דן חלוץ, לאחר שלא הצליח לבטל את השתתפותו בדיון של חבר הכנסת טאלב א-סאנע (רע"מ-תע"ל) שנפגש עם אנשי חמאס בירושלים בשבוע שעבר.

   

  בחוות דעת משפטית שביקש שטייניץ על מנת למנוע את השתתפותו של א-סאנע בדיון נאמר כי יש להקים ועדת אתיקה זמנית שתבחן את התנהלותו של א-סאנע ותמנע ממנו את ההשתתפות בדיוני הוועדה. אלא שיו"ר הכנסת הזמני, חבר הכנסת שמעון פרס, סירב להקים ועדת אתיקה זמנית.

    

  חבר הכנסת שטייניץ הסביר את החלטתו ל-ynet: "אני מכבד את חבר הכנסת א-סאנע, אבל לא את מעשיו. הוא אינו מחויב לביטחון ישראל ולכן לא אאפשר לו לשאול שאלות, לחקור ולהשתתף בדיון בהשתתפות הרמטכ"ל או נציג של מערכת הביטחון. לו היה מדובר בדיון עם ראש הממשלה או שר חוץ, לא הייתי נוהג באותה הדרך". שטייניץ הודיע ללשכת הרמטכ"ל על ביטול הדיון והוא מקווה עתה למצוא פתרון אחר על מנת שא-סאנע לא ישתתף בדיונים מסוג זה בוועדה.

   

  ח"כ א-סאנע עצמו אמר בתגובה: "מעניין שדווקא ביום בו מקיימת הכנסת דיון בנושא האנטישמיות בעולם בוחר יו"ר ועדה פרלמנטרית למנוע מחבר כנסת ערבי מלהשתתף בדיון. זה מאוד מוזר ואני רואה זאת בחומרה רבה. אני בכלל לא מתלהב להשתתף בדיונים ביטחוניים. יכול להיות שמיוזמתי הייתי בוחר שלא להגיע כלל לדיון, ולכן הוא לא היה צריך לבטל אותו בגללי. התנהגותו של ח"כ שטייניץ אינה מקובלת. שנינו נבחרנו באותה צורה לכהן כחברי כנסת. לשמחתי יו"ר ועדת חוץ וביטחון הוא כבר לא יהיה יותר".

   

  בעקבות פגישתו של א-סאנע עם אנשי החמאס, פנה חבר הכנסת אפי איתם מהאיחוד הלאומי-מפד"ל לחבר הכנסת חיים רמון, העומד בראש הוועדה המסדרת של הכנסת, ודרש ממנו להרחיק מיד את א-סנע מחברותו בוועדה. בכנסת הסבירו שא-סנע נמצא בוועדת החוץ והביטחון בסטטוס של "חברות זמנית" וספק רב אם ימשיך להיות שם לאחר שתורכב הקואליציה וכאשר יורכבו הוועדות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דודי ועקנין
  א-סאנע. לא הייתי בא
  צילום: דודי ועקנין
  צילום: יואב גלאי
  ביטל את הדיון. שטייניץ
  צילום: יואב גלאי
  צילום: אמיר כהן
  לא יבוא לוועדה. חלוץ
  צילום: אמיר כהן
  מומלצים