שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הצנזורה שינתה דעתה: "קרייזי" יותר לצפייה מגיל 14

  שבועיים לאחר ההחלטה להגביל את סרטו של הבמאי הקנדי ז'אן מארק ואלה לצפייה מגיל 18, קיבלה המועצה לביקורת סרטים את ערעור המפיצים

  המועצה הישראלית לביקורת סרטים החליטה להתיר את הצפייה בסרטו של הבמאי הקנדי ז'אן מארק ואלה, "קרייזי", מגילאי 14 ומעלה. ההחלטה התקבלה בעקבות ערעור של חברת ההפצה הישראלית של הסרט, "סרטי אורלנדו", נגד החלטה קודמת לפיה ייאסר הסרט לצפיית ילדים ובני נוער מתחת לגיל 18.

   

  עם קבלת ההחלקה אמר עודד הורוביץ, מפיץ הסרט: "אני מברך על יכולת המועצה לשקול מחדש את ההחלטה וליישר קו עם שאר העולם, דבר שיאפשר גם לקהל צעיר לצפות וליהנות מהסרט".

   

  סרטו של ז'אן מארק ואלה היה מועמד מטעם קנדה לפרס האוסקר הזר וגרף את מרבית הפרסים בטקס חלוקת פרסי האקדמיה הקנדית לקולנוע. הסרט, שהוכתר כטוב ביותר מבין הסרטים שהוקרנו בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בטורונטו, מלווה משפחה משנות השישים והילך ונוגע בין היתר בשאלות של יחסי הורי-ילדים, זהות מינית וסמים שהיו חלק בלתי נפרד מסממני התקופה.

   

  הסיבה להחלטה המוקדמת להגביל את הסרט נבעה בשל השימוש הרב בסמים שמוצג בו, ולטענת חברי ועדת הצפייה "אינו ראוי לצפייה של ילדים מתחת לגיל 18". הורוביץ מדגיש ואומר כי "כל נושא השימוש בסמים מציף התמודדויות חשובות דווקא בגילאים הקריטיים, ומן הראוי שבני נוער יוכלו לצפות בו".

   

  בתחילת מאי יגיעו לישראל במאי הסרט והשחקן הראשי מארק אנדר גרונדין. השניים ישתתפו בהקרנת בכורה שתיערך ב-6 במאי בסינמטק תל-אביב במסגרת פסטיבל הסרטים הצרפתי. הסרט ייצא להקרנות מסחריות ב-11 במאי בבתי הקולנוע ברחבי הארץ.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים