שתף קטע נבחר

ומי לא בא לטקס יום השואה באונ'? המרצים

אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית הצליחה להביא לא פחות מ-1,500 סטודנטים לטקס המרכזי של יום השואה, אבל המרצים, שאמורים לשמש דוגמה, לא טרחו לבוא. רק שניים או שלושה מהם נראו בקהל. האוניברסיטה מגיבה: "המרצים משתתפים, מן הסתם, באירועים באזורי מגוריהם"

כ-1,500 סטודנטים גדשו אתמול (ג') את אולם מכסיקו באוניברסיטה העברית בטקס המרכזי של יום השואה, אבל הם נדהמו לגלות שבמקום נכחו פחות מ-5 מרצים. הסטודנטים, שארגנו את האירוע כמדי שנה, מתביישים בשם המרצים שלהם ובאוניברסיטה מנסים להסביר ש"המרצים משתתפים, מן הסתם, באירועים באזורי מגוריהם".  

 

אולם מכסיקו נבחר לקיום הטקס, שכן הוא הגדול שבאולמות האוניברסיטה. המרצים קיבלו הוראה לשחרר את כל הסטודנטים 10 דקות לפני תום השיעור כדי שיספיקו להגיע לטקס. בנוסף, היה פרסום נרחב לטקס ברחבי הקמפוסים, על לוחות המודעות, באמצעות מינשרים שחולקו ובעיתון הסטודנטים.

 

מנכ"ל האוניברסיטה אלחנן הכהן, דיקנית הסטודנטים חנה רחמימוב ודיקנית המשנה נגה צימרמן טרחו ובאו, אך מלבדם לא נראו כמעט מרצים בקהל. הסטודנטים נפגעו מהנוכחות הדלה. "זה היה פשוט היה מביך ומביש. היו אולי 2-3 מרצים, למרות שכולם ידעו על האירוע", אמרה ל-ynet ימית נפתלי, סטודנטית לפילוסופיה, כלכלה ומדעי המדינה.

 

לדבריה, "מבחינת האקדמיה אין חשיבות לכל האירועים האלה. זה שלא כיבדו את האירוע בנוכחות שלהם זה ממש חמור. היה פרסום בכל מקום אפשרי, אי אפשר היה לפספס את זה". לטענת הסטודנטים, בשנה שעברה דווקא נרשמה נוכחות יפה של מרצים.

 

יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית, יקיר שגב, תקף את אנשי הסגל בטקס עצמו, כשפנה לנוכחים ופתח את נאומו בעקיצה "סטודנטים ואנשי סגל מעטים מדי". רק לשם השוואה, באוניברסיטת תל-אביב השפפו כ-7,000 איש בטקס יום השואה, בהם יותר מ-100 מרצים וגם כאן, ארגנה את האירוע אגודת הסטודנטים.

 

מהאוניברסיטה העברית נמסר בתגובה: "זה אירוע שאורגן על-ידי אגודת הסטודנטים שמיועד בראש ובראשונה לסטודנטים. היות שרוב הסטודנטים אינם תושבי העיר, מן הראוי שיספקו להם טקס ראוי. המרצים באוניברסיטה משתתפים, מן הסתם, באירועים באזורי מגוריהם". 

פורסם לראשונה 25/04/2006 23:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מצעד החיים בפולין
צילום: איי פי
צילום: איי אף פי
עומדים דום בתל-אביב
צילום: איי אף פי
צילום: רויטרס
מרכינים ראש
צילום: רויטרס
מומלצים