שתף קטע נבחר

מיקרוסופט מקימה מרכז פיתוח נוסף בישראל

ענקית התוכנה מיקרוסופט מקימה מרכז מחקר ופיתוח בתל-אביב, בנוסף למרכז המו"פ הקיים בחיפה. משה ליכטמן, סגן נשיא במטה החברה, ינהל את הפעילויות הטכנולוגיות של מיקרוסופט בישראל

ענקית התוכנה מיקרוסופט הודיעה היום (ד') על הקמת מרכז מחקר ופיתוח בתל-אביב. מדובר על מרכז הפיתוח השני של מיקרוסופט בישראל, אשר יתווסף למרכז הפיתוח בחיפה אשר הוקם בשנת 1991.

 

במקביל מונה משה ליכטמן, סגן נשיא במטה החברה, להובלת כלל הפעילויות הטכנולוגיות של מיקרוסופט בישראל. בתפקידו החדש כנשיא המו"פ בישראל, יפעל ליכטמן להרחבה משמעותית של השקעות מיקרוסופט במו"פ בישראל, יפקח על הקמת מרכז נוסף באזור תל-אביב וישים דגש על הגברת שיתוף הפעולה עם תעשיות ההיי-טק והון-הסיכון בישראל. 

 

בנוסף למרכזי המו"פ בחיפה וזה אשר צפוי לקום בת"א, למיקרוסופט מכרז מכירות ושירות ברעננה, אשר מנוהל על ידי דני ימין, מנכ"ל מיקרוסופט ישראל. ב-2 המרכזים הקיימים החברה האמריקנית מעסיקה בישראל 400 עובדים, ועל פי הערכות יעסיק המרכז בת"א בשלב הראשוני עשרות עובדים נוספים.  

 

"המרכזים למחקר ופיתוח של מיקרוסופט בישראל ימלאו תפקיד חשוב יותר ויותר באסטרטגיית המו"פ העולמית שלנו" אמר סטיב באלמר, מנכ"ל חברת מיקרוסופט. "עם ניסיונו הרב בפיתוח מוצרים ובניהול, ועם החזון שלו, משה ליכטמן מתאים ביותר לקידום מאמצי המו"פ שלנו בישראל ושיתוף הפעולה שלנו עם תעשיית ההיי-טק והון-הסיכון בישראל".

 

מאמין גדול בכישרונות הייחודיים של הישראלים

 

ליכטמן אמר היום: "אני נלהב נוכח ההזדמנות להוביל את הרחבת הפעילות הטכנולוגית של מיקרוסופט בישראל. אני מאמין גדול בכישרונות הייחודיים וביצירתיות של המדענים והמהנדסים הישראליים".

 

ליכטמן הוסיף: "מיקרוסופט היא אחת החברות הבודדות בעולם שבהן ניתן לממש פוטנציאל גדול זה ליצירת הערך המרבי עבור צרכנים ועסקים בכל רחבי העולם. אני מצפה בשמחה לשיתוף פעולה עם תעשיית ההיי-טק בישראל, עם דני ימין, מנכ"ל מיקרוסופט ישראל, ועם אבי נתן, מנכ"ל מרכז המו"פ שלנו בחיפה בחיזוק תפקידה של ישראל כמרכז לחדשנות ולפיתוח מוצרים עבור מיקרוסופט". 

 

ליכטמן עובד בחברת מיקרוסופט מזה 15 שנים, והיה הישראלי הבכיר ביותר בחברה. הוא שימש נשיא במטה החברה ואחראי על חטיבת Microsoft TV, שבה הוביל את הפיתוח, השיווק והמכירות של קווי המוצר של מיקרוסופט בתחום הכבלים וה-IPTV, וכן את פריסתם אצל מפעילי הרשתות הגדולים בעולם.

 

לפני שניהל את Microsoft TV, כיהן כסגן נשיא במטה החברה האחראי על עסקי MSN הבינלאומיים של מיקרוסופט. במסגרת תפקידו זה, הוביל את החדירה הרחבה והרווחיות של MSN ב-31 מדינות. לפני MSN, כיהן משה כנשיא של Softimage, חברה-בת בבעלות מלאה של מיקרוסופט, שם ניהל את הפיתוח והמכירות של כלים מתקדמים ליצירת מדיה דיגיטלית עבור שווקי הסרטים, הווידאו והמדיה האינטראקטיבית.

 

על שמו של משה ליכטמן רשומים 7 פטנטים בארה"ב, ובתחילת דרכו כתב במשותף את "המדריך השלם לשפת C", אחד מספרי התכנות המקוריים הראשונים שפורסמו בישראל. הוא בעל תואר שני במנהל עסקים מ-MIT (ביה"ס לניהול Sloan) וכן תואר בהנדסת מחשבים מהטכניון.  

 

בתפקידו החדש ימשיך משה ליכטמן לדווח ישירות לרובי באך, נשיא חטיבת הבידור והמכשירים במיקרוסופט. הוא יתחיל מיידית במעבר לתפקידו החדש.

 

דני ימין, מנכ"ל מיקרוסופט ישראל: "בביקורו של ביל גייטס לפני כחצי שנה בישראל ובפגישותיו עם רוה"מ לשעבר אריאל שרון ושר האוצר והתמ"ת דאז, אהוד אולמרט ובכירי המשק הוא התרשם מאד מרמת הטכנולוגיה הגבוהה וההון האנושי. אנו שמחים על החלטה זו, שתחזק משמעותית את השילוב של מיקרוסופט בתעשיה ובכלכלה המקומית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה ליכטמן, נשיא המחקר והפיתוח של מיקרוסופט
צילום: איי אף פי
ביל גייטס, יו"ר מיקרוסופט
צילום: איי אף פי
מומלצים