שתף קטע נבחר

הפועלים נכנע ללחץ: בונוסים למנהלים יקטנו בשני שליש

יו"ר בנק הפועלים, שלמה נחמה, החליט שלא לכלול בחישוב הבונוס של ראשי הבנק את הרווחים החד-פעמיים הענקיים הצפויים ממכירת קופות הגמל וקרנות הנאמנות ב-2006. הדירקטוריון החליט להקים ועדה בהשתתפות הדירקטוריונים החיצוניים שתבחן מחדש את מתכונת התיגמול בבנק

בנק הפועלים נכנע ללחץ הציבורי בנושא שכר המנהלים: דירקטוריון הבנק קיבל אתמול (ה') החלטה להקטין את המענקים שיקבלו ראשי הבנק, החל משנת 2006 ואילך.  

 

בהתאם להצעת יו"ר הבנק, שלמה נחמה, חישוב הבונוסים לבכירי הבנק בגין שנת 2006, לא יכלול את רווחי העתק שצפוי הבנק לרשום כתוצאה ממכירת קופות הגמל וקרנות הנאמנות שלו, וכמו כן ממכירת אוצר החייל, מכירות שנכפו על הבנק מתוקף הוראות החוק. עקב כך, ההערכות הן כי הבונוסים של ראשי הבנק יסתכמו בשליש בלבד מגובה הבונוסים שהם היו אמורים לקבל במקור ואשר אמורים היו להסתכם בעשרות מיליוני שקלים, אף יותר מתשלומי העתק שקיבלו השנה.

 

עלות שכרו של המנכ"ל, צבי זיו, הסתכמה אשתקד ב-33 מיליון שקל, עלות שכרו של נחמה הסתכמה ב-23 מיליון שקל, ועלות שכרו של דני דנקנר, מבעלי השליטה בבנק, הסתכמה ב-15 מיליון שקל. זאת לאחר שבשנת 2004 הסתכמה עלות שכרם של נחמה וזיו בסכום של 9 מיליון שקל כל אחד.

 

ועדה תבחן מחדש את נוסחת התיגמול לראשי הבנק

 

עוד הוחלט בבנק, על הקמת ועדה בהשתתפות שלושת חברי הדירקטוריון החיצוניים: נירה דרור, עדו דיסנצ'יק ופרופ' גדעון שטיאט ובהשתתפותם של עו"ד חיים סאמט וג'יי פומרנץ, על מנת שזו תבחן מחדש את מתכונת התגמול למנהלים בבנק. הועדה אמורה לגבש בהקדם האפשרי המלצות בדבר מדיניות התגמול לשנת 2006 ואילך.

 

מהבנק נמסר עוד כי "הועדה אמורה לבחון את נושא התגמול תוך התייחסות למכלול הנסיבות והפרמטרים הכלכליים, לרבות מתכונת התגמול שנקבעה עוד בשנת 1998 על השינויים לחומרה שנעשו בה מאז".

 

החלטת הבנק התקבלה על רקע הביקורת הציבורית הקשה שהוטחה נגדו לאחר הבונוסים האדירים להם זכו ראשי הבנק בגין רווחי הפועלים בשנת 2005, בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. אם לא היה מחליט נחמה על שינוי אופן חישוב המענקים, ראשי הבנק היו צפויים לשלשל לכיסם עשרות מיליוני שקלים גם בשנת 2006, עקב רווחי העתק ממכירת נכסי הבנק, בהתאם לרפורמת בכר בשוק ההון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
שלמה נחמה. הלחץ עזר, הבונוס יפחת
צילום: שאול גולן
מומלצים