שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרס דן דוד יוענק לצ'לן יו יו מה

  הפרס, שערכו מיליון דולר, יוענק לצ'לן על עבודתו כמייסד ומנהל פרויקט דרך המשי, שמבקש להחיות את האמנויות והתרבויות של העמים לאורך נתיב המסחר

  ביום ראשון, 21 במאי, יוענק באוניברסיטת תל אביב פרס דן דוד לצ'לן הנודע יו יו מה. את הטקס יכבד בנוכחותו נשיא המדינה, משה קצב הסגל האקדמי של האוניברסיטה.

   

  הפרס, בסכום מיליון דולר, יוענק לצ'לן על מכלל עבודתו ובעיקר על תרומתו כמייסדו ומנהלו האמנותי של פרויקט דרך המשי, אשר מבקש לחקור ולהחיות את המוזיקה, הרעיונות, האמנויות והתרבויות של העמים שלאורך נתיב המסחר הידוע שחצה את יבשות אסיה ואירופה מסין עד לים התיכון החל באלף הראשון לפני הספירה ועד לאמצע האלף השני לספירה.

   

  הענקת הפרס ליו יו מה הוכרזה כבר בחודש פברואר בפריז ובנימוקיהם ביקשו חברי ועדת הפרס להעניקו לצ'לן "על כך שהעז לפסוע אל מעבר למחוזות המסורתיים של אמנות המוזיקה ועל תרומתו הייחודית בזכות מחשבתו ואמנותו לתחום החינוך וחקר התרבות".

   

  למחרת, יום ב', 22 במאי, יערוך החוג להיסטוריה כללית בפקולטה למדעי הרוח של אוניברסיטת תל אביב סימפוזיון תחת הכותרת: "דרך המשי, אז ועתה היסטוריה, תרבות ומוזיקה". הכנס שייפתח בשעה 09:30 בבוקר באודיטוריום סמולרש יימשך שעתיים ויקיים שלושה מושבים. המושב הראשון, בראשותו של פרופסור עירד מלכין, יעסוק בסין ודרך המשי ובו תשתתף חבר אנסמבל "דרך המשי" וו מאן. המושב השני, בראשותו של פרופסור דוד כץ, יוקדש למרכז אסיה בהווה ובו ישתתפו ריצ'ארד ג'ונס שגריר ארה"ב בישראל, ההיסטוריון פרופסור יעקב רואי וחבר אנסמבל דרך המשי, אלים קווסימוב. המושב השלישי, בראשותה של פרופסור איימי סינגר, יתקיים תחת הכותרת: "בסוף הדרך: ספרות ומוזיקה תורכית". במושב זה ישתתפו רוברט פ. פין, לשעבר שגריר ארה"ב בטג'קיסטן ואפגניסטן וכן יו יו מה וחברי אנסמבל "דרך המשי". מושבי הסימפוזיון יהיו פתוחים לקהל הרחב.

   

  ביום שלישי, 23 במאי, יארח בית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה בפקולטה לאמנויות באוניברסיטת תל אביב את יו יו מה לכתת אמן שתהיה פתוחה בין השעות 10:00-12:00 עבור סטודנטים של האוניברסיטה בלבד. בשעות הערב ייערך קונצרט גאלה חגיגי לכבוד יובל החמישים של האוניברסיטה בהשתתפות יו יו מה והאנסמבל. באירוע זה יהיו נוכחים חברי הנאמנים שלאוניברסיטת תל אביב ואורחים מהארץ ומהעולם.

   

  פרס דן דוד מוענק משנת 2002 לאנשים ומוסדות בעלי הישגים יוצאי דופן אשר תרמו תרומה מוכחת לאנושות בתחומי המדע, האמנות, מדעי הרוח, העסקים או שירות למען הציבור. הפרס מוקיר ומעודד מחקר חדשני ובין תחומי ומטפח ערכים אוניברסליים של מצוינות, יצירתיות, צדק, דמוקרטיה וקידמה.

   

  ייחודו של הפרס הוא בכך שחתניו תורמים 10% מכספי הזכייה לקרן מלגות לחוקרים צעירים ומבטיחים בתחומם הנמצאים בשלבי הדוקטורט והפוסט דוקטורט, ובכך מעלים תרומה לקהילה הרחבה ותומכים בדור חדש של אנשי מדע ורוח. על פי חלוקת המלגות, 10 מהן ניתנות לחוקרים מכל רחבי העולם ו-10 לפוסט דוקטורנטים מאוניברסיטת תל אביב. בין הזוכים בפרס בעבר ניתן לציין את הבמאי הנודע פיטר ברוק.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יו יו מה. ישתתף בסימפוזיון ובכיתת אמן
  לאתר ההטבות
  מומלצים