שתף קטע נבחר

סוכל נסיון הברחת אמצעי לחימה במכולה לעזה

כ-300 טלסקופים המיועדים לרובי סער נתפסו במכולה שהיתה מיועדת להגיע לעזה והכילה, על פי הצהרת היבואן, "דברי סידקית, בגדים וכובעים". גורמי ביטחון: "פריטי הציוד היו עלולים לשנות באופן מהותי את יכולת ארגוני הטרור"

מאות פריטים תומכי לחימה התגלו הבוקר (יום ג') במכולה שנשלחה מסין והיתה מיועדת להגיע לעזה. אמצעי הלחימה התגלו בעת שאנשי המכס של נמל אשדוד ערכו שיקוף למכולה.

 

על פי הצהרת היבואן, המכולה היתה אמורה להכיל דברי סידקית, כובעים ושעונים. אלא שבתוכה נמצאו 300 טלסקופים, שחלקם מצוידים בכוונות לרובי סער עם צייני אינפרא אדום המיועדים לירי מטווח ארוך. 

 

המכולה עברה בדיקה ביטחונית במכס של נמל אשדוד באמצעות משקף. מעפנחי השיקוף, מיחידת הבודקים שעוסקת במניעת הברחות אמצעי לחימה לארץ, זיהו את הפריטים החשודים והעבירו את המכולה באופן מיידי לבדיקה מקיפה,

שבמהלכה התגלו אמצעי הלחימה.

 

גורמי ביטחון ברשות המיסים ציינו שמדובר בפריטים מתוצרת ידועה ואיכותית שאם היו מועברים לרצועת עזה, היו משנים באופן מהותי את יכולות ארגוני הטרור בלחימה מול חיילי צה"ל.

 

"מדובר בכמות של ציוד היכולה לשדרג את יכולת הלחימה של הכוחות ברשות הפלסטינית בסדר גודל של גדוד. טלסקופ מסוג זה שנתפס, המותקן על רובה מסוג M-16 למשל, מכפיל את עוצמת הקטל של הנשק", אמרו גורמים ברשות המיסים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
במכולה התגלו מאות פריטים
באדיבות רשות המיסים
באדיבות רשות המיסים
הפריטים התגלו בשיקוף
באדיבות רשות המיסים
מומלצים