שתף קטע נבחר

נתניהו בכנסת: קדימה כבר הולכת אחורה

יו"ר האופוזיציה הטרי, בנימין נתניהו, תקף בנאומו בכנסת את הממשלה הנכנסת וטען כי היא בזבזנית. "מעולם לא היתה ממשלה גדולה כל כך על קואליציה קטנה כל כך". בדבריו הוא התייחס גם לאיום האיראני והבטיח לאולמרט כי בנושא זה יקבל תמיכה מלאה. גם ליברמן תקף: "זאת קואליציה נגד העלייה. אני קורא לחברי כנסת מחבר העמים שבקדימה לעזוב"

"מעולם לא היתה ממשלה גדולה כל כך על קואליציה קטנה כל כך. מעולם לא היתה ממשלה בזבזנית כל כך. אפשר לעשות פה פרפראזה על דבריו של צ'רצ'יל - מעולם לא חבו רבים כל כך למעטים כל כך. הרבה כסף כבר הוצא, ועל מה? על ניפוח משרדים, על החזרת משרדים שהבטחתם לבטל. בעניין הזה, לצערי, קדימה כבר הולכת אחורה" - כך תקף היום (ה') יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, את ממשלתו של אהוד אולמרט בנאום שנשא בישיבת הכנסת.

 

נתניהו המשיך ותקף את כלכלת ממשלת אולמרט: "הממשלה הזאת נוגדת את המגמה העולמית. בכל העולם הממשלות

 הולכות וקטנות, בישראל הקטנה הממשלה הולכת וגדלה. אבל לצערי, אני חושב שהנסיגה הכלכלית לא נוגעת רק לניפוח

 מנגנונים ולכספים ייחודיים, ובזבוזים קואליציוניים - המדיניות שהביאה לצמיחה נשענת על שלושה יסודות: התייעלות

 בהוצאה הממשלתית, הפחתת מיסים ורפורמות להגברת התחרות במשק. לצערי, נראה שיסודות אלו מתאיידים.

 

נתניהו התייחס גם לאיום האיראני, "שקורא תיגר על המשך קיומה של מדינת ישראל". לדבריו, "אין שנושא שמשתווה לנושא זה בחשיבותו. בעניין הזה אין אופוזיציה ואין קואליציה, בעניין הזה כולנו בחזית אחת ואנו נסייע בכל דבר שנוכל לסייע בו. אני שומע את דבריו של נשיא איראן אחמדי-נג'אד ואני מאמין לו שבכוונתו לבצע את התוכנית הזו. צדק ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שכינה אותו 'היטלר, אחוז טירוף ושנאה'.

 


נתניהו. "עוד לא היתה ממשלה שוויתרה כל כך הרבה". צילום: גיל יוחנן

 

"מול הכוח שלהם אנחנו צריכים לבנות את הכוח שלנו. מול ההתפתחות המסוכנת הזו אנחנו צריכים לפעול בכל המישורים,

תחילה, במדיניות החוץ. אני מאחל לראש הממשלה הצלחה בביקורו בוושינגטון, אני משוכנע, מקווה ומצפה שזה יהיה הנושא הראשון שידונו בו".

 

בעניין הפלסטיני אמר נתניהו כי רצונה של ממשלת אולמרט לנהל משא ומתן ולהגיע לשלום עם פרטנרים שמסלקים ידם מן הטרור מקובל גם על האופוזיציה. עם זאת, הוא תקף את האפשרות לנסיגה חד-צדדית: "עם נסיגה, מה ישאר ביום מן הימים לנהל עליו משא ומתן עם פרטנר שכן עומד בתנאי הסף ואינו דוגל בטרור. האמת? שום דבר.

 

"אתם יודעים את עמדתנו לגביה נסיגות החד צדדיות - הזהרנו, אמרנו, ואתם יכולים לבחון את זה. האם זה חיזק את אבו מאזן? האם זה החליש את החמאס? האם זה הרחיק את הקסאמים? רבותי, למי אתם מתכוונים למסור את לב הארץ? למעריצים ובאי כוחו של אותו אדם שראש הממשלה הגדיר כהיטלר בן זמננו. עוד לא היתה ממשלה בממשלות ישראל שוויתרה על כל כך הרבה מראש. ויתורים, ויתורים וויתורים הפוטרים את הצד השני מכל התחייבות".

 

בפתח דבריו בירך נתניהו את יו"ר הכנסת הנכנסת, דליה איציק, על התפקיד החדש שמהווה "תקדים היסטורי". במקביל, הוא שלח ברכה ליו"ר היוצא של הכנסת, ראובן ריבלין, "על העבודה הנפלאה שעשה במשך שלוש שנים והיה מופת לכל הבית".  יו"ר האופוזיציה לא שכח לברך גם את אולמרט ואת הממשלה החדשה "בהצלחה במשימה העיקרית העומדת לפניה והיא הבטחת ביטחוננו וקיומנו".

 

גם אביגדור ליברמן, שנשא דברים בישיבה מכיוון האופוזיציה, תקף את כלכלת הממשלה: "עשיתי תחשיב קצר, קרוב ל-5 מיליארד שקל חולקו בהסכמים הקואליציוניים על 1001 דברים, בין השאר 84 מיליון שקל לפיתוח ושיפוץ מבני דת. אני בעד. אבל למה אין אפילו שקל אחד לבניית מועדון עולים? לא מצאתם בכל התקציב, בכל המיליארדים האלו, אפילו שקל אחד לנושאי עלייה וקליטה? האם זה לא טירוף מוחלט?

 

"זאת בפירוש קואליציה נגד עלייה ואני קורא לכל אותם עולים מחבר העמים שנמצאים ברשימת קדימה - קומו תעזבו. אם יש לכם קצת מצפון, אם יש לכם קצת נאמנות לאותם בוחרים שרימיתם אותם, שיקרתם להם, תקומו ותעזבו - תצביעו נגד הממשלה הזו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
נתניהו. בירך על תקדים היו"רית
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
ליברמן. מה עם כסף לעולים?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים