שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עצומה: הצילו את "הקצה"

  "אל תגעו בתוכנית של קוואמי, כי אתם שולחים הרבה מאוד מוזיקאים הביתה, למקום מאוד מתוסכל, להרגשה ששוב ירקו להם בפנים", נכתב בעצומה שקוראת לגלגלצ שלא לקצץ בתוכניתו של איל פרידמן. תגובת התחנה: "משום שקוואמי הוא חלק מתעשיית המוזיקה הישראלית, אין זה ראוי כי יסקר את הנעשה בה"

  מאות גולשים חתמו על עצומה הקוראת לתחנת גלי צה"ל שלא לקצץ את תוכניתו של איל פרידמן ("קוואמי") – "הקצה". כמו כן קוראת העצומה לתחנה לחזור בה מהחלטתה שלא לאפשר לפרידמן לסקר מוזיקה ישראלית, מעצם היותו אמן העובד בתעשייה.

    

  השבוע נודע כי עם כניסת לוח השידורים החדש של גלגלצ בעוד כשבוע, תוכניתו של פרידמן תהפוך לתוכנית שבועית במקום יומית. בנוסף, פרידמן לא יורשה לסקר מוזיקה אלטרנטיבית ישראלית, מפני שבימים אלה הוא עובד על אלבום שני. על ההחלטה על שינוי תוכניתו של פרידמן חתומים מפקד גלי צה"ל אבי בניהו, ומנהל גלגלצ, אלדד קובלנץ.

    

  בעצומה, שיזם יאיר יונה מ"האוזן השלישית" ומחברת " Earsay Records", נכתב: "אני פונה אליכם היום, בשם Earsay ובשם כל הקהל שוחר המוזיקה האלטרנטיבית בארץ, וקורא להנהלת גלגלצ – אל תרמסו את נווה המדבר הזה, אל תרשו לעצמכם להיחקק בתודעה של ציבור שלם כגוף שירה את שלושת היריות הללו בגוף של תרבות שלמה. אל תפגעו בתרבות הזו, כי הפגיעה בה תהיה גם הפגיעה בדורות הבאים, שיצמחו להיות דור סלולארי כסיל שלא יודע מחשבה עמוקה, מחקר וסקרנות. אל תגעו בתוכנית של קוואמי, כי אתם שולחים הרבה מאוד מוזיקאים הביתה, למקום מאוד מתוסכל, להרגשה ששוב ירקו להם בפנים" . עד כה חתמו על העצומה כ-600 גולשים.

   

  עוד נכתב בעצומה כי "קוואמי, הוא איש יקר, נכס רדיופוני שלא היה כמותו מאז ימיו של יואב קוטנר. כשש שנים, וזאת אין צורך להציג בפניכם, משדר קוואמי את התכנית 'הקצה', ויחד עם לירון תאני ב'עסק שחור' שומר באדיקות את קיום אחת משתי התוכניות החשובות ביותר של גלגלצ . 'הקצה', שמקבלת שש שעות שבועיות, היא בד"כ המקום היחידי בו להקות ואמנים מסוימים מסצנת המוזיקה האלטרנטיבית מקבלים חשיפה, אם לא שפר מזלם ולא משדרים אותם ב-88FM . וכך יוצא, שללהקות מסוימות שהוציאו דיסק, הזיעו את נשמתם בעשייה, שילמו כסף על אולפנים והכל באופן עצמאי וללא תלות באף אחד – אין שום מקום שישדר אותם ויציג אותם לקהל הרחב, למעט 'הקצה'".

    

  בתגובה לעצומה נמסר מגלי צה"ל כי "פרידמן עובד בימים אלה על אלבום חדש, ומשום שהוא חלק מתעשיית המוזיקה הישראלית, אין זה ראוי כי יסקר את הנעשה בה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ליה לרר
  קוואמי. "איש יקר"
  צילום: ליה לרר
  לאתר ההטבות
  מומלצים