שתף קטע נבחר

ביל גייטס ל-ynet: "ישקר מזכירה לי את מיקרוסופט"

ביל גייטס, יו"ר מיקרוסופט, הוא חבר דירקטוריון ברקשייר האת'וויי של באפט שרכשה את ישקר. בשיחה עם כתב ynet הוא אמר הערב (מוצ"ש): "אחרי שהכרתי את ישקר גיליתי שזו חברה מאד גדולה ורצינית. הם מזכירים לי מבחינות מסוימות את האנשים שמנהלים את מיקרוסופט"

"ישקר מזכירה לי את מיקרוסופט. לפני שהחל המשא ומתן בין ישקר לוורן באפט לא ידעתי בכלל שיש חברה כזאת  - ישקר".

 

כך אמר הערב (מוצ"ש) ביל גייטס, יו"ר מיקרוסופט, ביל גייטס, בשיחה עם כתב ynet, תני גולדשטיין, באומהה, נברסקה. השיחה התקיימה על רקע העסקה בה נמכרו 80% מישקר לחברת ברקשייר האת'וויי של וורן באפט. גייטס שהוא ידידו האישי של באפט מכהן גם בדירקטוריון ברקשייר ועל כן השתתף באופן אישי באסיפה השנתית של בעלי המניות בברקשייר שהתקיימה בשבת, ובה הוכרזה עיסקת ישקר.

 

עוד על עיסקת באפט-ישקר:

 

ביל גייטס הוסיף ואמר:  "אחרי שהכרתי את ישקר גיליתי שזו חברה מאד גדולה ורצינית. הם מזכירים לי מבחינות מסוימות את האנשים שמנהלים את מיקרוסופט. אני עדיין לא מרגיש שאני מכיר אותם מספיק ואני לומד את החברה ואת מנהליה בגלל ההשקעה החשובה של ברקשייר".

 

בהתייחסו לשאלה האם בעקבות העסקה גם הוא שוקל להשקיע בחברות היי-טק ישראליות, אמר גייטס: "אלה שני דברים שלא קשורים. אני מכיר את ההיי-טק הישראלי היטב. ואולם השקעותיי במיקרוסופט אינן קשורות להשקעות של ברקשייר. ברקשייר אינה משקיעה בהיי-טק מכיוון שתחום ההיי-טק אינו נחשב להשקעה בטוחה. אני מאמין שהיי-טק לעולם לא יהיה ענף בטוח שיודעים עליו כל דבר, כמו על קוקה קולה למשל. המילה היי-טק, אגב, היא מאד רחבה כך שישקר, מבחינות מסוימות, יכולה להיחשב גם היא כחברת היי-טק בשל הטכנולוגיה המתקדמת שהחברה עוסקת בה".

 

גייטס נשאל בידי עיתונאים ישראלים מדוע לא ביקר את עובדי מיקרוסופט בעת ביקורו בישראל. הוא השיב כי "זה היה ביקור מאד קצר ויש לנו הרבה אתרי פעילות בעולם. לצערי, אני לא יכול להגיע לכל מקום לביקורים ממושכים. אני מכיר טוב אנשים מסוימים שעובדים במיקרוסופט ישראל ומעריך אותם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים