שתף קטע נבחר

חברון: "המדינה נשלטת על ידי כנופיה מושחתת"

ציפי שליסל נאלצה להתפנות מביתה בפעם השניה בתוך מספר חודשים. היום, מחוץ לבית שפירא, היא הטיחה האשמות קשות במדינה. ח"כ אורי אריאל: "נחזור לבית שפירא ולבתים אחרים בחברון". נדיה מטר: "ממשלת הזדון לא תצליח להוציא לפועל את תכנית החורבן"

בין שלוש המשפחות שהתפנו הבוקר (א') מרצון מבית שפירא בחברון, בלטה ציפי שליסל שלא הסכימה לשתף פעולה עם כוחות הביטחון. השוטרים נאלצו לסחוב אותה מחוץ לבית כשהם אוחזים בידיה ורגליה ולאחר שפונתה לקחה את תינוקה מבעלה, התיישבה על הרצפה והחלה להטיח האשמות במדינה.


הנפגעים (צילום: דודי ועקנין)

 

"מי ישלם לתינוק הזה על העוול שנגרם לו?", צעקה. "אם הייתה לי כאפייה לא היו גוררים אותי או את הילד שלי. המדינה לא

 לוקחת אחריות על מה שהיא עושה. בג"ץ אחראי על הרצח של אבא שלי (הרב שלמה רענן שנרצח בפיגוע בתל רומיידה בשנת 98), הוא עצמו סותר את חוקי המדינה".

 

משפחת שליסל התגוררה עד לפני מספר חודשים בשוק הסיטונאי בחברון ונאלצה לפנות את ביתה, במסגרת הסכם פשרה אליו הגיעו התושבים עם כוחות הביטחון. לאחר שעזבה את ביתה בשוק, התיישבה עם משפחות נוספות בבית שפירא, בניין ערבי נטוש בעיר.

 

היום, לאחר שפונתה פעם נוספת, אמרה שליסל: "המדינה נשלטת על ידי כנופיה מושחתת. לא איכפת לה - לא בצד הביטחוני ולא בצד הלאומי. היא דואגת רק לכסף. הצבא הזה הוא צבא זר, כמו שהרגשנו בימי הטורקים והבריטים אבל עם ישראל חי לנצח!".

 

יושבת ראש תנועת "נשים בירוק", נדיה מטר, אמרה הבוקר: "העובדה שהם מצליחים לגרש אותנו מהבית הזה אינה מייאשת אותנו, להיפך. אם צריך כל כך הרבה כוחות בשביל שלוש משפחות, אנחנו נעשה את זה על כל בית וכל צריף ביש"ע. ממשלת הזדון של אולמרט לא תוכל לבצע את תוכנית החורבן שהיא מתכננת לכל ההתיישבות ביש"ע".

 

נציגת הישוב היהודי בחברון אורית סטרוק ליוותה את הפינוי מתוך הבית. סטרוק: "המשטרה למדה את הלקח של עמונה. אני מתנגדת למעשה. זהו מעשה מכוער. הם למדו את הנושא של מדרג הפעלת כוח ואת נושא ההידברות. הנוער הוכיחו נחישות, יש לי הקלה שגמרנו את זה בלי נפגעים רבים".

 

בתום הפינוי סיפרה סטרוק ל ynet על החוויה שעברה ואמרה "זה מאוד קשה כל הפינוי, הבית הזה שלנו, אנחנו צריכים לשבת בו כחוק. המשטרה והמנהל האזרחי ניהלו פה כביכול חקירה מגמתית ובג"צ נתן את היד בצורה מאוד מכוערת תוך זלזול בכללים של עצמו".

 

"כאב מאוד לראות אותם", הוסיפה סטרוק. "לראות כאב של ילדים, נערים ומשפחות שהרגישו שנעשה להם עוול. כל משפחה הייתה

 בתוך חדר, אחת המשפחות רצתה לצאת בכוחות עצמה, אחרים העדיפו שקודם יפרצו לחדרים. הנוער התכוון להיאבק בצורה סבירה.

 

"היו דברים לא סימפטיים כמו השלכת פחיות צבע, קופסאות שימורים וסיר חמין משבת לעבר הכוחות. נכון שהיה צריך לגרור אותם, אבל לא הייתה שום פגיעה פיזית. העובדה שהייתה שם קצונה בכירה בחזית ושום שוטר לא זז בלי הנחיות ברורות, הביאה למיתון התנהגות השוטרים. הם למדו את הלקח של עמונה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרדיט: דודי ועקנין
ציפי שליסל, היום בחברון
קרדיט: דודי ועקנין
צילום: דודי ועקנין
הפינוי בחברון, הבוקר
צילום: דודי ועקנין
צילום: סבסטיאן שיינר
סטרוק. "נעשה עוול"
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים