שתף קטע נבחר

איך זה קורה? פדופיל לכלא בפעם השישית

לפני 21 שנים הורשע יוסף פלאנט בביצוע מעשים מגונים בקטין. מאז הוא נכנס ויצא מהכלא חמש פעמים בעקבות עבירות דומות, מבלי שהשופטים מצאו לנכון להטיל עליו עונש מרתיע. היום הוא הורשע בתשעה מקרים של מעשים מגונים בקטינות ונגזרו עליו שבע שנות מאסר. אולי הפעם זה יעזור

מערכת המשפט בישראל אמורה להגן על האזרחים - בעיקר אלו החלשים, דוגמת קטינים - אבל כאשר פדופיל סדרתי נכנס ויוצא מן הכלא חמש פעמים, מתעורר סימן שאלה גדול בנוגע ליעילותה של אותה מערכת. דוגמה טרייה לכך היא זו של יוסף פלאנט, שייכנס בקרוב לבית הסוהר בפעם השישית, לאחר שבית המשפט גזר עליו שבע שנות מאסר בגין תשעה מקרים של מעשים מגונים בקטינות.

 

לפלאנט (43) היסטוריה ארוכה של הרשעות - כולן על עבירות מין כלפי קטינים - אשר הייתה אמורה להדליק כבר מזמן נורה אדומה אצל היושבים בדין. אבל מתברר כי פעם אחר פעם במהלך עשרים השנים האחרונות התאפשר לו לחזור ולבצע את אותם מעשים.

 

אותה היסטוריה מפוקפקת הוזכרה גם במהלך הרשעתו היום (ב') בבית המשפט השלום ברחובות ונלקחה בחשבון על ידי השופטים. מתברר כי כבר לפני 21 שנים נשלח פלאנט לשבעה חודשי מאסר בפועל, בגין מעשה מגונה בקטין. שלוש שנים לאחר מכן הוא נידון לחמישה חודשי מאסר, ב-1990 הוא נידון ל-38 חודשים, כעבור שנה - בעקבות הרשעה נוספת - הוא נידון לעשרים חודשים ובשנת 1995 ל-48 חודשי מאסר. 

 

היום, כאמור, החליט השופט ירון לוי להחמיר לראשונה בעונשו של פלאנט ואף פסק כי יפצה את קורבנותיו בסכום כולל של 50 אלף שקלים. על פי גזר הדין, התחזה פלאנט למדריך קפוארה וניצל זאת על מנת לבצע מעשים מגונים בקטינות. בארבעה מקרים הוא הואשם בביצוע מעשים מגונים בקטינות שטרם מלאו להן 14 שנים, ובחמישה מקרים בקטינות בגירות יותר.

 

באחד המקרים, בחודש נובמבר 2003, הציג עצמו הנאשם בפני קטינה בת 13 כמורה לקרב מגע. הוא ביקש ממנה לבצע עמידת ידיים, נגע בכתפה, אחז בידיה מאחורי גבה, הרימה באוויר ונגע בה במקומות אינטימיים. במקרה אחר, שנה לאחר מכן, הוא ניגש אל קטינה בת 14 וביקש לעניין אותה בחוג קרב מגע. למרות שהנערה לא הסכימה להיענות לו, הוא אחז בה ונגע בה בחזה.

 

גזר הדין ממשיך ומפרט את יתר המקרים בהם ביצע הנאשם מעשים מגונים. "מדובר במספר קורבנות רב. חמור במיוחד גילן הצעיר של הקורבנות, ילדות תמימות שחטאן היחיד היה שניקרו בדרכו של הנאשם" כתב השופט לוי. "מעשי הנאשם נמשכו תקופה

 ארוכה של כשנה ותשעה חודשים, במהלכה פגע באופן ממשי בשלווה הציבורית באיזור פעולותו, בתחומי הערים רחובות וראשון לציון".

 

השופט לוי, כאמור, כלל בשיקוליו לפני מתן גזר הדין גם את העובדה שאין זו הפעם הראשונה, וגם לא השניה, בה מואשם פלאנט בעבירות דומות. "....האינטרס הציבורי מצדיק הרחקת הנאשם מהחברה לתקופה ממושכת. זאת, למען יידעו הנאשם ודומיו כי יש דין ויש דיין, וכי כל המהין לפגוע בגופן של קטינות לסיפוק גחמותיו המיניות, צפוי לעונש ממשי וכואב".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
פלאנט. היסטוריה ארוכה
צילום: עופר עמרם
צילום: רוני שיצר
אילוסטרציה
צילום: רוני שיצר
מומלצים