שתף קטע נבחר

הושלמה מכירת מניות דיסקונט לדויטשה בנק

הבנק הגרמני רכש הבוקר 3.06% ממניות דיסקונט, ומימש את האופציה לרכישת 3.03% נוספים. בסך הכל שילם הבנק הגרמני 553.7 מיליון שקלים

הושלמה מכירת מניות בנק דיסקונט לדויטשה בנק הגרמני. הבנק רכש הבוקר (ה') מהמדינה 3.06% ממניות דיסקונט, ומימש לפני שעה קלה את האופציה לרכישת 3.03% נוספים מבנק דיסקונט. בכך הושלמה מכירת 6.09% ממניות הבנק.

 

דויטשה בנק הגרמני רכש את המניות במחיר של 9.268 שקלים למניה, מחיר שהינו גבוה ב- 0.05% ממחיר הסגירה של המניה אמש שעמד על 9.263 למניה. סך התמורה למדינה יעמוד על כ- 553.7 מיליון שקלים.

 

אתמול אישר שר האוצר, אברהם הירשזון לחשב הכללי ויו"ר נכסים מ.י. מכרז בזק למכירת שארית מניות בנק דיסקונט.

 

הפנייה הופצה ל-11 בתי השקעות זרים כאשר חמישה בתי השקעות הגישו הצעת מחיר. לאחר התמודדות צמודה נבחר דויטשה בנק כזוכה. שוויה של חבילת המניות מוערך בכ-550 מיליון שקל.

 

לדברי השר הירשזון, מדובר בהישג נוסף חשוב למשק הישראלי בכלל ולתהליך ההפרטה בפרט. "על רקע העלאת תחזית דירוג האשראי של המדינה, עסקת ישקר והתחזיות האופטימיות של הבנקים הזרים למשק הישראלי, מצטרפת מכירת המניות הנוכחית למומנטום החיובי של אמון המשקיעים הזרים בכלכלה הישראלית" אמר הירשזוון והוסיף כי מכירת מניות בבנק מרכזי בישראל למשקיעים זרים בכלל, ובהיקף כזה במהלך לילה אחד בפרט, מהווה הבעת אמון נוספת במשק הישראלי.

 

מדובר בפעם הראשונה בה נמכרות מניות בנק דיסקונט ע"י המדינה בדרך של מכירת חבילת מניות. ההחלטה המהירה לצאת במתכונת זו לראשונה בהפרטת בנק דיסקונט התקבלה לאחר הנחיית שר האוצר ובהתייעצות משותפת בין מנכ"ל האוצר, החשב הכללי, מנכ"ל נכסים מ.י., היועצת המשפטית של משרד האוצר והמשנה לחשב הכללי.

 

בעלת השליטה בבנק, קבוצת ברונפמן-שרוהן, קיבלה בעבר אופציה לרכישת 25% נוספים בבנק בתוך 3 שנים מחתימת העסקה. כל עוד האופציה לא ממושה המניות עדיין מוחזקת בידי המדינה. קבוצת ברונפמן-שרוהן מחזיקה ב-26% ממניות דיסקונט, מימוש האופציה תעניק לה שליטה מוחלטת של 51%.

 

מחיר המימוש של האופציה שניתנה לברונפמן-שרוהן זהה למחיר ששילמו הרוכשים בעת רכישת גרעין השליטה - 5.0824 שקלים.  


פורסם לראשונה 10/05/2006 18:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סיון פרג'
מתיו ברונפמן, בעל השליטה. שלמה זוהר, יו"ר דיסקונט וגיורא עופר מנכ"ל דיסקונט
צילום: סיון פרג'
אברהם הירשזון. ממשיך בהפרטות
צילום: יעקב סער, לע"מ
מומלצים