שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: חיים זיו
  כותבים ליוסי
  "יוסי בנאי הוא היוצר היחיד בישראל שגרם לי לצחוק, לבכות ובעיקר להקשיב. כאשר דיבר, עם הר' המתגלגלת והמהפנטת שלו, הייתי מתמגנט למילים". גולשי ynet נפרדים

  עתליה מתל אביב ספדה לבנאי וכתבה: "מצער מאוד מאוד. יוצר ואומן נשמה מהשורה הראשונה, תמיד היה תענוג לשמוע את קולו ושיריו, כואב לאבד איש גדול ומקסים כל כך".

   

   

  עדנה מהמרכז כתבה: "כל כך עצוב לנו. עוד היה מישהו שיכתוב קצת הומור, וגם פתאום נקטף לנו. אלוהים אדירים, השאר לנו קצת אור ושמחה לעידוד. היום מדברים על גילאי המאה ופתאום יוסי בנאי? טרם נגע בגבורות. תנוחומים לשבט בנאי ולא תוסיפו לדאבה עוד. אנחנו ניזכור את יוסי כפי שזוכרים את אריק לביא, שמעון בר ועוד אומנים שמזמן נעלמו. כמובן אהוד מנור, נעמי שמר, שושנה דאמרי ולצערי רשימת האומנים בחמש שנים ארוכה מאוד. יוסי בנאי, יהי זכרך ברוך ונצור בלב ילדי ישראל. ת. נ. צ.ב.ה".

   

  ג' כותב: "איזה חלל נותר עם העלמו. הוא היה עבורי גשר תרבותי בשנות ה-60 עם עלייתי ארצה, לכן כל כך כואב שאיננו עוד". קומיקאי צעיר מת"א כותב: "אחד מענקי היוצרים בתחום הקומי. יצרותך הקלאסיות היוו את הבסיס ליצירה העכשווית של הדור הצעיר. יהי זכרך ברוך". אופיר כותב: "מדובר לדעתי באחד מגדולי אמני האיכות שנראו כאן. אוהב במה אמיתי. אמן מעניין ומרתק. אישית - אמן הקראת הטקסט המושלם והמרגש ביותר שנשמע בישראל. יהי זכרו ברוך".

   

  אריה מירושלים כותב: "יהיה זכרו ברוך, אחד הגדולים, אחד הבודדים שידעו גם להצחיק ובכל זאת לא להעליב את האינטיליגנציה של הקהל. אבן מאבני החומה של השפה העברית העשירה והעממית לכאורה, אבל כל כך עשירה. עכשיו הוא יוכל באמת לשחק ב"המלט" יחד עם כל הגדולים שלמעלה".

   

  ל' כותב: "אני בוכה על דמות מדהימה, אוצר לאומי שהלך ועלינו, שאנו מאבדים את הטובים שבאומנינו. חובה להנציח אותו ואת פועלו. יהיה זכרו ברוך ותודה על כל מה שעשה עבורנו".  ליאור מבאר שבע כותב: "גדול האומנים, אומן בחסד עליון , קומיקאי ענק. לי בעיקר יחסר החוש הומור הנהדר שלו. משפחת בנאי, שלא תדעו עוד צער". אריה משער הנגב כותב: "היינו ילדים וזה היה מזמן - ולי זה לא נראה כל כך מזמן. תודה על כל אשר השארת".

   

  Moozar כותב: "מגדולי הקוסמים של השפה וההומור העיברי ועם הרבה קסם אישי! איש צנוע עם חוכמה ושנינות מתוקה מדבש. ומה זה בעצם ההומור של הגששים אם לא בעצם יוסי בנאי? עצוב ביותר". אפרת כתבה: "'אני חוזר אל סמטאות ילדותי, אל נעורי שנעלמו עם השנים, לחברים שלי ההם הישנים'. בוכה תמיד ומתרגשת מהשיר הזה ועוד רבים, עכשיו אפילו יותר. יוסי, נגעת בליבי. הולך ומתמעט הדור ההוא. וכואב".

   

  שי כותב: "יוסי בנאי הוא היוצר היחיד בישראל שגרם לי לצחוק, לבכות ובעיקר להקשיב. כאשר דיבר, עם הר' המתגלגלת והמהפנטת שלו, הייתי מתמגנט למילים. שותה אותן בצמא. כך היה בקריינות ל'עמוד האש', כך היה בקטע ששמרה לו משינה ב'תחזור תחזור', כך היה באלבומיו האחרונים שבהם הקריא שירה ופסוקי תהילים. כאשר עמד על במה, המימיקה שלו והאופן שבו הגה את המילים הצליחו להצחיק עד דמעות. כאשר שר את 'אהבה בת עשרים', 'על כל אלה' ו'פרצוף של צועני', הוא הגה את המילים בצורה כה מדויקת, בהטעמה כה עגולה ושלמה, שאף יוצר אחר לא מסוגל לחקות אותה. בבוא העת, כשקראתי לבתי 'דניאל', עשיתי זאת גם בגלל השיר המקסים שכתב ונשא שם זה. עבורי, יוסי בנאי היה באמת אחרון הענקים. שריד לדור שכיבד את השפה, שידע את אמנות הבמה מלפני ולפנים, סטיריקן חכם שידע ללהטט בשפת הרחוב ולהביא אותה אל המכובדים שבתיאטרונים. יוסי, לא אפסיק להתגעגע אליך עד אחרון ימי".

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מיכאל קרמר
  "כל כך עצוב לנו". בנאי ז"ל
  צילום: מיכאל קרמר
  לאתר ההטבות
  מומלצים