שתף קטע נבחר

ח"כ דני יתום יתמודד על ראשות העבודה

יתום החל לגבש סביבו בימים האחרונים צוות של יועצים שיסייעו לו במירוץ על ראשות המפלגה. לדבריו, הוא רואה את עצמו ראוי להוביל את המפלגה ולהשפיע על דרכה

פרסום ראשון - החל קרב הירושה במפלגת העבודה. חבר הכנסת דני יתום פתח בסדרת התייעצויות לקראת הכרזתו על כוונתו להתמודד על ראשות מפלגת העבודה. כך נודע היום (ו') ל-ynet. יתום החל לגבש סביבו בימים האחרונים צוות של יועצים שיסייעו לו במירוץ על ראשות המפלגה.

 

ההחלטה הסופית טרם נפלה, אולם בשיחות סגורות אמר יתום כי הוא מרכז סביבו את האנשים איתם הוא מתכוון לפעול במירוץ על ראשות המפלגה.

 

בשיחה עם ynet אישר יתום את כוונתו להתמודד על ראשות המפלגה, אולם הוא סירב לומר מתי בכוונתו להודיע על כך. לדבריו, "אני שוקל ברצינות רבה את ההתמודדות על ראשות המפלגה".

 

יתום אמר כי הצוות שהוא מרכז עדיין אינו פועל כמטה בחירות ממשי. בשיחות עם מקורבים הסביר יתום כי הרצון שלו להתמודד על מנהיגות המפלגה נובעת מהעובדה שלדבריו, מדובר במפלגה דמוקרטית והוא רואה את עצמו ראוי להוביל אותה ולהשפיע על דרכה.

 

יתום והיו"ר הנוכחי, עמיר פרץ, נמצאים מזה כמה חודשים במתח מתמיד. בתחילה, כשהיה יתום, מראשי מטהו של אהוד ברק, תקף יתום את פרץ בחריפות ובמהלך ישיבת הסיעה ואמר לו: "הכדור היחיד שעבר לך ליד האוזן זה כדור פינג פונג". לאחר מכן התנצל יתום ונעשתה "סולחה", אולם במהלך הפריימריז לרשימת מפלגת העבודה לכנסת האשים יתום את פרץ בהפצת "רשימות חיסול" ששמו מופיע בהן.

 

לאחר מכן, במהלך הרכבת הממשלה, פעל יתום יחד עם מתן וילנאי כדי לקיים הצבעה במרכז מפלגת העבודה על רשימת השרים.

 

עדיין לא ברור מתי יתקיימו הבחירות לראשות המפלגה אולם לפי חוקת המפלגה, הבחירות אמורות להתקיים 14 חודשים לאחר קיום בחירות כלליות - כלומר בחודש מאי 2007. מועמדים נוספים שצפויים להודיע בחודשים הקרובים על כוונתם להתמודד על ראשות המפלגה, אם תיפתח ההתמודדות, הם: עמי איילון, אופיר פינס, אבישי ברוורמן ואולי אפילו ברק.

 

בשלב זה, כל אותם מועמדים פוטנציאלים אומרים בשיחות סגורות כי הם רואים את עצמם מועמדים ראויים לתפקיד, אולם איש מהם לא הצהיר באופן רשמי על כוונתו להתמודד בבחירות לראשות המפלגה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
מגבש צוות. יתום
צילום: אלי אלגרט
צילום: גיל יוחנן
"שם את יתום ברשימת חיסול". פרץ
צילום: גיל יוחנן
מומלצים