שתף קטע נבחר

מי מצית מכוניות של העיתון א-סינארה?

בפעם השנייה בתוך מספר שבועות הציתו אלמונים מכונית השייכת לעיתון א-סינארה בנצרת. בעיתון קושרים את האירועים הללו לראיון עם סגן נשיא סוריה לשעבר, עבד אל חלים חדאם, שהאשים את ח"כ עזמי בשארה שהוא "סוכן של המודיעין הישראלי"

שלושה רעולי פנים הציתו הלילה (שבת) מכונית השייכת לעיתון "א-סינארה" היוצא לאור בנצרת, כך נמסר מהעיתון. רק לפני חודש הוצתה מכונית אחרת של מחלק העיתונים בין הכפרים כאבול לשעב הסמוכים למשגב שבגליל. במערכת העיתון מעריכים שהארועים קשורים לראיון עם סגן נשיא סוריה לשעבר, עבד אל חלים חדאם, שהאשים את ח"כ עזמי בשארה שהוא "סוכן של המודיעין הישראלי". בבל"ד מכחישים.

 

לפי עדותו של אחד השכנים, שלושה רעולי פנים הגיעו בסביבות השעה אחת אחר חצות לשפרעם והציתו את המכונית שהיתה ברשותו של עובד העיתון, זוהיר כרכבי. לפי עד הראיה, שני רעולי פנים המתינו בחוץ ואילו השלישי שבר את חלון המכונית, הצית אותה ונמלט עם חבריו.  

 

כתב העיתון, זאיד חניפס, סיפר: "למרבה המזל שמע אביו של כרכבי קול התנפצות, יצא למרפסת וראה את המכונית עולה באש. הוא קרא לבנו, הם גייס את השכנים ומיהרו לכבות את האש ובכך מנעו נזק גדול שכן בסמוך למכונית חנו עוד מספר מכוניות וכן נמצאים כבלי חשמל". העיתון הגיש תלונה למשטרת שפרעם וזו פתחה בחקירה.

 

לפני כחודש התנפלו ארבעה אלמונים על מחלק עיתוני א-סינארה סמוך לחורשה בגליל והיכו אותו. במערכת העיתון סיפרו אז ל-ynet שהחשודים אמרו לו: "תמסור לבוס שלך שאם הוא ימשיך לתקוף, אנחנו נחתוך לו את האצבעות". הם הציתו את רכבו של מחלק העיתונים, על אלפי העותקים שבו, ונמלטו מהמקום. מחלק העיתונים הגיע בכוחות עצמו למרפאה בכאבול ושם קיבל טיפול רפואי ראשוני והתלונן במשטרת שפרעם. "לצערי יש לי תחושה שהמשטרה אינה עושה די בחקירות אלה", אמר כתב העיתון, זאיד חניפס. 

  

בעיתון קושרים כאמור בין שורת המעשים האלימים לראיון עם סגן נשיא סוריה לשעבר, שאמר בין היתר: "עזמי בשארה תיווך בין ישראל לדמשק, הוא מונה על ידי המודיעין הישראלי והעביר מסרים מראש המוסד. רבים בסוריה התלוננו שהוא העביר מידע לישראל על המצב בסוריה".   

 

במערכת העיתון סיפרו עוד כי מאז פורסם אותו ראיון, נרשמו מספר תקריות בתקופה האחרונה ובכלל זה איומים טלפוניים שהתקבלו במערכת העיתון וכן הצתה של אלפי גליונות שבהם פורסם אותו ראיון של חדאם באזור חיפה. לפי העיתון, האיומים הטלפוניים לא פסקו גם בתקופה האחרונה. בבל"ד הכחישו מכל וכל כל קשר לנושא ומסרו בתגובה: "אין לנו שום קשר לזה ועצם הפניה אלינו לתגובה תמוהה בעינינו". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ח'ניפס זאיד, באדיבות א-סינארה
המכונית שהוצתה
צילום: ח'ניפס זאיד, באדיבות א-סינארה
א-סינארה
צילום: איי פי
אחרי הראיון עם חדאם (משמאל)
צילום: איי פי
מומלצים