שתף קטע נבחר

עליזה אולמרט: לא אוותר על הבריחות לתל אביב

בראיון לעיתון האיטלקי "קוריירה דלה סרה" מספרת רעיית ראש הממשלה על ניסיונה להתרגל לחייה החדשים. את מעונו הרשמי של רה"מ היא מכנה "בונקר, שם ארגיש בכלוב" אבל תתנחם כנראה בסטודיו שם תוכל לצייר ולכתוב. היא מספרת ש"בבחירות האחרונות הצבעתי לראשונה עבור בעלי, עם היסוס מסוים" ומצהירה: אתמוך בנישואים אזרחיים

"לא אוותר על הבריחות שלי לתל אביב, שם קנינו לאחרונה דירה. זו עיר שבה נושמים את חופש הבחירה". כך אומרת רעיית ראש הממשלה, עליזה אולמרט, בראיון לעיתון האיטלקי "קוריירה דלה סרה". מדובר בראיון ראשון של "הגברת הראשונה", בת ה-59, מאז הושבעה הממשלה, בו היא גם מתייחסת לאחד הנושאים הבוערים ומצהירה: "אתמוך בנישואים אזרחיים".

 

הראיון נערך בבית המשפחה בשכונת קטמון הישנה בירושלים, שם מתכוננת הגברת אולמרט למעבר למעון הרשמי של ראש הממשלה בעיר, אותו היא מכנה "בונקר". לדבריה, "בגלל שזה בונקר, ארגיש שם בכלוב, כאסירה. שם הכל מנוגד לטעמי האסתטי ולתחושת המרחב שלי". בכל זאת, במעון הרשמי יהיה בקרוב חדר נוסף, הסטודיו שלה, שם תוכל לצייר ולכתוב. זאת, "הרחק מהלחצים של הפוליטיקה וממבטם של אנשי הביטחון", כלשון המראיין האיטלקי, דוידה פרטיני.

 

עוד עולה מהראיון שבימים אלה מתרגלת הגברת אולמרט לאבטחה הרבה סביבה. חברותיה הרוצות להיפגש איתה לקפה מעדיפות להגיע בלי תיק, כדי לזרז את הבידוק בכניסה, וברגל - משום שהכביש נסגר וכל מכונית נבדקת. "מה שייחסר לי יותר מכל הם החופש והאנונימיות. תהיה יותר מחויבויות, יותר רשמיות, יותר אחריות. אצטרך ללמוד לשמור על הפה סגור".

 

העיתון מזכיר כי בתוך משפחתו של רה"מ, הכוללת גם חמישה ילדים, הנטייה המובהקת היתה תמיד לשמאל, כך שאהוד אולמרט היה במיעוט. זאת עד לנסיגה מעזה והולדת קדימה. בבחירות האחרונות, מספרת עליזה אולמרט, היא הצביעה בפעם הראשונה עבור בעלה, "עם היסוס מסוים".

 

בהתייחסה למעמדה כאשת ראש הממשלה אמרה: "העם בחר באהוד, ולא בי. אנו לא זוג כמו ביל והילארי קלינטון, שם אתה בוחר עבור האחד ומקבל את השניים. להילארי תמיד הייתה מנטליות ומניעים פוליטיים". לדבריה, "כאשה הראשונה תהיה לי השפעה רבה יותר, אני מודעת לכך, ואנסה להשתמש בה למען המטרות שבהן אני מאמינה".

 

בהקשר זה צוין בראיון כי היא מנהלת שני ארגונים: אור שלום, המציע מקלט לילדים בסיכון וטללים, המעמיד לרשות ילדים חולים מחשבים המסייעים להם להמשיך בלימודיהם בבתיהם. אולמרט התייחסה גם לילדים הפלסטינים שהצבא מלווה בגלל שהם מותקפים על-ידי מתנחלים בדרכם לבית הספר בדרום חברון ואמרה: "החינוך הוא זכות יסוד של האנושות, יש להגן עליו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עליזה ואהוד אולמרט
צילום: איי פי
מומלצים