שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  קשת תשקיע 60 אלף דולר בסרטה של אבתיסאם מראענה

  הסרט ילווה את תחרות מלכת היופי של החברה הערבית משלביה המוקדמים ויבחן את השלכות התחרות, מקומה וההתנגדויות לה ברחוב הערבי

  שבוע אחרי שסרטה של אבתיסאם מראענה, "בדל", זיכה אותה בפרס סרט התעודה הטוב ביותר מטעם פסטיבל HotDocs בקנדה, מפרסמים שידורי " את תמיכתם בסרטה החדש של היוצרת.

   

  הסרט, שילווה את תחרות מלכת היופי של החברה הערבית משלביה המוקדמים, יבחן את השלכות התחרות, מקומה וההתנגדויות שהיא מעוררת בתוך הרחוב הערבי. הסרט יופק במשותף על ידי ברק הימן ותמנע גולדשטיין חטב. שידורי "קשת" ישקיעו בפרויקט, שנמצא כעת בשלבי גיוס קרנות ותומכים, סכום של 60 אלף דולר. הסרט נמצא בשלבים אחרונים של התחקיר וייכנס לצילומים כבר בשבועות הקרובים. "תחרות מלכת היופי בחברה הערבית מתקיימת כבר יותר מעשר שנים ומאז שהחלה היא עוררה מחלוקת גדולה", אומרת מראענה, "הדתיים ושומרי המסורת מתנגדים לתחרות ואומרים שהיא לא מוסרית והחילונים רואים בזה חלק מהחיים המודרניים".

   

  ההיענות לתחרות עצומה ומאות בחורות בין הגילאים 16-18 מציפות את רשימת המועמדות מדי שנה. אחת המחלוקות שלא נפתרו עדיין קשורה בתחרות בגדי הים והמתמודדות, כך מתברר, מופיעות בבגדי ים אך ורק מול שופטים בחדר סגור. לנשים נשואות ומאורסות ההשתתפות בתחרות אסורה. כמו בסרטיה הקודמים, כך גם בהפקה הנוכחית מראענה מתכוונת להביא למסך את השיח הפנימי של החברה הערבית. "אחרי חפירה בנושאים פנימיים ואינטלקטואלים, בא לי לגעת במשהו קצת יותר צבעוני אבל גם אם הנושא של מלכות היופי נשמע על פניו נוצץ ושטחי, הוא עדיין חוזר לאותם מקומות שבהם נגעתי גם בסרטים הקודמים שלי", היא אומרת ומתכוונת לשבירת קודים חברתיים, קידום אג'נדה נשית והתמודדות מול המשפחה המסורתית. טקס תחרות מלכת היופי של החברה הערבית ייערך בחודש דצמבר הקרוב בבניין הקונגרסים בחיפה. בימים אלה החלו המיונים הראשונים לתחרות ומראענה תלווה אותם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אילן לורנצי
  מראענה. נשים ונשיות בחברה הערבית
  צילום: אילן לורנצי
  לאתר ההטבות
  מומלצים