שתף קטע נבחר

באיראן שוקלים "לבוש לאומי" אחיד לכולם

הפרלמנט האיראני אישר את מרבית סעיפי "חוק הלבוש הלאומי" – אחד מהפרוייקטים הממשלתיים שהציע הנשיא, מחמוד אחמדי-נג'אד בפני הפרלמנט.

 

על פי הדיווח היום (ב') בעיתון "א-שרק אל-אווסט" היוצא לאור בלונדון, החוק אמור לדחוק את מקומו של הלבוש המוגדר "מערבי" מרחובות הערים האיראניות, ולקדם לבוש "איסלמי".

 

לפי החוק החדש, יוענקו הקלות כלכליות למעצבי בגדים מקומיים וכדי "להתרכז בלבוש שתואם את הזהות הלאומית והאיסלאמית של איראן". עוד דווח כי השלטונות באיראן צפויים להקים ועדה משותפת שתכלול נציגים ממשרד התרבות והמסחר, מוועדת התרבות בפרלמנט ומהטלוויזיה הממשלתית, כדי לקבוע כיצד יראו הבגדים החדשים.

 

בתוך כך דיווח העיתון כי משרד המסחר האיראני נצטווה להטיל מיסים נוספים על בגדים מיובאים, זאת כדי שהבנקים האיראנים ייאלצו להסכים להעניק הלוואות והקלות כלכליות למעצבי הבגדים המקומיים.

 

לגברים באיראן מותר כיום ללבוש בגדים "מערביים" למעט עניבה - האסורה על פי חוק. הנשים לעומת זאת צריכות לעמוד בסייגים קפדניים הרבה ביותר, הכוללים חובת כיסוי ראש ואיסור על בגדים חושפניים.

 

רשת החדשות האיראנית IRIB דיווחה כי החוק החדש טרם הוצג בצורתו הסופית וכי מועצת החוקה, גוף הפיקוח האיראני הגבוה ביותר, טרם אישר אותו. 

 

עוד ב"בלוגוס": יהלומים מהשיער של בטהובן?

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משמרות הצניעות בפעולה בטהרן (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים