שתף קטע נבחר

סרן ר' תובע את אילנה דיין

התחקיר המפורסם של "עובדה" מגיע לבית המשפט: המ"פ מגבעתי, שהואשם בווידוא הריגה, הגיש תביעה על סך שלושה מיליון שקל נגד דיין ו"טלעד"

סרן ר', המ"פ מגדוד שקד של חטיבת גבעתי, שעל פי עדויות חיילים ירה בנשק במצב "אוטומט" לעבר גופת ילדה פלסטינית בת 13 באוקטובר 2004, הגיש תביעה בגין לשון הרע על סך שלושה מיליון שקל נגד אילנה דיין וחברת "טלעד", בעבר זכיינית ערוץ 2, ששידרה את תוכניתה של דיין "עובדה".

 

כחודשיים לאחר האירוע התפרסמה כתבת תחקיר בתוכנית במהלכה הוצגו שיחות שנעשו ברשת הקשר במוצב, מהם עלה לכאורה כי החיילים ידעו שמדובר בילדה בת 13. בעקבות הכתבה תקף הרמטכ"ל דאז משה בוגי יעלון את צוות התוכנית וכינה את התחקיר "שקרי ומזעזע". עימות נוסף סביב הכתבה התפתח בין אילנה דיין לבין דוברת צה"ל לשעבר, רות ירון. בנובמבר 2005 זוכה סרן ר' מכל אשמה בבית הדין הצבאי.

 

בכתב התביעה שהוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים באמצעות עורכי דינו של סרן ר', אלעד אייזנברג ויואב מני, נטען כי הכתבה הציגה מידע שקרי, לא אמין ומניפולטיבי וכך פגעה חמורות בסרן ר'. עורכי הדין טוענים כי במספר מקומות בכתבת התחקיר מושמע פסקול מקלטת הקשר מהמוצב, שהוצג במקביל לתמונות מאירועים שכלל לא קשורים לאירוע במוצב. כמו כן טוענים עורכי הדין כי במהלך הכתבה נחתכו מרשת הקשר קטעים שלמים והודבקו משפטים שאינם קשורים זה לזה. נכתב כי הקטעים שהושמטו הינם כולם קטעים שמצביעים על כך שסרן ר' ראה אירוע חבלני וקרבי בזמן אמת ועל כן פעל להסרת הסכנה בהתאם.

 

עוד טוענים עורכי הדין כי כל מטרת הכתבה הייתה לייצר סנסציה על מנת להגדיל את אחוזי הצפייה של התוכנית ולקבל הכנסות כספיות גבוהות. לפיכך מבקשים מבית המשפט שיפסוק כנגד הנתבעים פיצוי גבוה בהתחשב ברווח הכספי שהפיקו ממעשיהם הפסולים, וכן מבקשים מבית המשפט לחייב את הנתבעים למסור נתונים מדויקים במישרין ובעקיפין מהכתבה.

 

אילנה דיין מסרה הבוקר ל-ynet: "אני לא נוהגת להגיב לנושאים שנמצאים בהליך משפטי ובטח לא לטקסטים כאלה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילנה דיין. "הכתבה הציגה מידע שקרי"
לאתר ההטבות
מומלצים