שתף קטע נבחר

נוער הגבעות: "מועצת יש"ע לא מייצגת אותנו"

במכתב שהופץ בקרב נערי הציונות הדתית והגיע לידי ynet, קוראים פעילי נוער הגבעות ו"חזית יהודית לאומית" להתנתק ממועצת יש"ע - "יש לצאת למאבק גלוי בגוף המסואב. אנחנו נתארגן למאבק עצמאי וננהיג מאבק אחר, שונה, בלתי מתפשר". בן 16.5 מאזור קרית ארבע מאשים הבוקר: "מי שמחובר לתקציבי השלטון לא יכול להילחם בו". מועצת יש"ע בתגובה: "זה קשור בתופעות גיל ההתבגרות; אין לנו תחליף"

"עסקנים אלה לא רק שלא תרמו למאבק בגוש קטיף, אלא הזיקו וממשיכים לעשות נזקים. לא נשמע להוראות העסקנים, נתארגן למאבק עצמאי וננהיג מאבק אחר, שונה, בלתי מתפשר" - כך נכתב במכתב בגנות מועצת יש"ע שמפיצים בימים אלה חברי "נוער הגבעות" ונערים הפעילים במפלגת חזית יהודית לאומית (של ברוך מרזל) למוקדי הנוער בציונות הדתית. המכתב, תחת הכותרת "הרמת נס המרד נגד מועצת יש"ע", הגיע לידי ynet.

 

 

בימים האחרונים, הפיצו עשרות נערים את המכתב לפעילי תנועות בני עקיבא, עזרא, "נוער למען ארץ ישראל" ומוקדי נוער ביהודה ושומרון. המכתב הופץ במייל ובדואר וחלקם ניתנו אישית לבני הנוער. במכתב נאמר: "אנו פונים אליכם כמי שחוו את גירוש גוש קטיף, כמי שהתבצרו על הגג בבית הכנסת בכפר דרום, כמי שהיו בבתים בעמונה וכמי שנחרדים לשמוע על הסכמים ותוכניות 'אופרטיביות' של אנשי מועצת יש"ע, שלא למדו דבר וחצי דבר מהכישלונות שלהם".

 

במכתב נרשמה התקפה חריפה על יושב ראש מועצת יש"ע, בנצי ליברמן, וחבריו ראש מועצת דרום הר חברון, צביקי בר-חי, וראש מועצת גוש עציון, שאול גולדשטיין. על פי נוער הגבעות, "עסקנים אלה לא רק שלא תרמו למאבק, אלא הזיקו. את התוצאה של החשיבה העקומה הזאת כבר ראינו בגוש קטיף. נוכחנו לדעת כי באהבה לא מנצחים".

 

עוד נכתב כי "למזלנו הרב בעמונה לא נתנו להם להכתיב את הקצב, לקבוע את הכללים ולהנהיג את המאבק ולכן המאבק שם נראה כפי שנראה. הגיעה השעה לצאת למאבק גלוי בגוף המסואב של מועצת יש"ע. לא נשמע להוראות העסקנים, נתארגן למאבק עצמאי וננהיג מאבק אחר, שונה, בלתי מתפשר". ובסיום נכתב: "ניקח את גורלנו בידינו".

 

כבר מאז פינוי גוש קטיף, החלה ה"התנתקות" של גורמים בימין ובימין הקיצוני מהקו שנקטה מועצת יש"ע במהלך הפינוי. אחד מהשותפים למכתב, נער כבן 16 וחצי מקריית ארבע אמר ל-ynet הבוקר: "כבר איבדנו את התמימות שלנו. מועצת יש"ע כבר לא מייצגת אותנו. אנחנו מבינים שמי שמחובר לתקציבי השלטון לא יכול להילחם בו. את המאבק הבא על יהודה ושומרון צריכים להנהיג אנשים שלא תלויים בשלטון".

 

מועצת יש"ע: המלעיזים גורמים לנו נזק גדול

 

יושב ראש מועצת יש"ע, בנצי ליברמן, אמר כי "מועצת יש"ע, עם תנועת אמנה ועם הרשויות המקומיות, הקימה בשבע השנים האחרונות מפעל התיישבות כדוגמת 105 מאחזים עם אלפי משפחות. ההקמה, התחזוקה השותפת נמצאת באחריות ועל כתפי מועצת יש"ע והרשויות במשך יום יום, שעה שעה. אכן מועצת יש"ע בוחנת ביחד עם אנשי ציבור נוספים את סוגיית המאחזים על מנת לאפשר את המשך קיומם ופיתוחם. כל מהלך שקושר בעניין שאלת המאחזים יובא בפני הרבנים המרכזיים של ההתיישבות ויחד איתם יתקבלו ההחלטות. עוד אומר ליברמן כי "כל המזנבים והמלעיזים בדרך כלל הם אנשים שאין להם כל אחריות ובדרך כלל גורמים נזק גדול להתיישבות".

 

אמילי עמרוסי, דוברת הארגון, אמרה בתגובה: "מטופש בעיננו שבזמן שצריך להשקיע את כל האנרגיות למאבק בממשלה ובתכנית העקירה יש מי שמבזבז כוחות על מאבקים פנימיים. מועצת יש"ע היתה ותישאר הגוף המאורגן הגדול ביותר, הוותיק ביותר ובעל הניסיון הרב ביותר בארגון מחאה ציבורית רחבת היקף. גם מי שמבקר את מועצת יש"ע יודע היטב שאין לה תחליף".

 

עמרוסי הוסיפה ואמרה "אותם נערים חווים את גיל ההתבגרות במרד אופייני כנגד הממסד ובמקרה זה הממסד כולל גם את מועצת יש"ע. אנחנו לא מרגישים מאוימים מהתופעה ואין לנו צורך להתנצל ולהצטדק בפני כמה עשרות נערים שדרוש להם טיפול חינוכי".

 

ראש מפלגת חזית יהודית לאומית, ברוך מרזל, אמר בתגובה לדברי מועצת ישע על הידיעה: "כאשר אני קורא את התגובות של מועצת יש"ע אני מתחיל לחשוש. אם בנצי ליברמן מספר שילך לרבנים כנראה שיש אמת בשמועה לפיה המשת"פים של מועצת יש"ע מוכרים את המאחזים תמורת היישובים".

 

מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, אמר כי "הגולם קם על יוצרו. מועצת יש"ע שגידלה במשך שנים דורות שלמים של בני נוער וחינכה אותם להפר חוק, לצפצף על המדינה ולהאבק בפלסטינים נאלצת להתמודד עם אובדן ערכים והקצנה מסוכנת. על ראשי ישע לקיים חשבון נפש ולהאבק בקיצוניים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
נוער הגבעות בפעולה
צילום: איי פי
מועצת יש"ע. "מטופש לבזבז אנרגיות"
צילום: עטא עוויסאת
צילום: אמיר כהן
"איבדנו את התמימות"
צילום: אמיר כהן
מומלצים