שתף קטע נבחר

יוסי ורדי - חתן פרס רמניסיאנו לכלכלה לשנת 2006

בטקס שהתקיים ביום שישי בכינוס חבר הנאמנים של אוניברסיטת ת"א העניק נשיא האוניברסיטה פרופ' איתמר רבינוביץ' את הפרס ליוסי ורדי, ה"גורו של האינטרנט הישראלי", על תרומתו לפיתוח כלכלת ישראל ועל פעילותו החברתית והציבורית

ד"ר יוסי ורדי הוא חתן פרס רמניסיאנו לכלכלה של אוניברסיטת תל אביב לשנת 2006. הפרס הוענק לו ביום שישי, בכינוס חבר הנאמנים של האוניברסיטה.

 

פרס הוגו רמנסיאנו מוקיר הישגים בכלכלה, טכנולוגיה, מחקר ופיתוח בישראל, וחתני הפרס נוהגים לתרמו לצדקה.

בין חתני הפרס בשנים האחרונות: אלי הורוביץ, סטף ורטהיימר, יעקב פרנקל, עמירם סיוון ז"ל, דב לאוטמן ואחרים.

 

ורדי, ד"ר לחקר ביצועים, מילא תפקידים רבים במגזר הפרטי והציבורי, אך נחקק בתודעה כ"גורו של האינטרנט" כשהוביל את ה"אקזיט" הראשון של ההייטק הישראלי. ב-1998 נמכרה חברת מיראביליס, מפתחת תוכנת ICQ, ב-407 מיליון דולר ל- AOL, תוך קביעת סטנדרט חדש להערכת שווי חברות לפי מספר משתמשים ולא לפי הכנסותיהן או רווחיהן.

 

ICQ הייתה תוכנת החינם הראשונה להעברת מסרים מיידיים באינטרנט. ורדי היה ממיסדיה ומנהליה והוא שהוביל אותה ל"אקזיט" המוצלח. לאחר מכן שימש ורדי יועץ של אמזון, AOL, וכן היה שותף בעשרות חברות סטארט-אפ.

 

פרופ' איתמר רבינוביץ' הסביר כי הפרס מוענק לורדי לא רק כאות הצטיינות בכלכלה, אלא גם בשל פעילותו החברתית והציבורית - תרומתו לתהליך השלום בתקופת אוסלו ומודעותו לפערים החברתיים בישראל המתבטאת בעבודה עם תלמידי בתי-ספר באזורי מצוקה ועם עולים חדשים.

 

בהרצאתו זקף ורדי את הצלחת ההיי-טק במדינה קטנה כישראל לזכות המורשת האישית והקולקטיבית של העם היהודי, החל ביציאת מצרים ("האקזיט הראשון, שלקח 40 שנה") ועד הגשמת החלום שנדמה כבלתי-אפשרי – הקמת מדינת ישראל.

 

לדבריו, אירועים מכוננים בתולדות העם היהודי הפכו אותנו לאנשי היי-טק אידיאליים; יצירתיים, בעלי חזון, קשוחים ומשקיענים. כמו-כן ייחס ורדי חלק מההצלחה של ההיי-טק הישראלי לאמא היהודייה, המעודדת ומדרבנת את ילדיה למצוינות ולהצלחה.

 

בין המשתתפים בטקס חלוקת הפרס היו ליאון רקאנטי, דב לאוטמן, פרופ' איתמר רבינוביץ', עמיקם כהן, בייגה שוחט, שלמה נחמה ואלפרד אקירוב.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלום בר טל
יוסי ורדי. הצטיינות בכלכלה ובפעילות ציבורית
צילום: שלום בר טל
מומלצים