שתף קטע נבחר

ברוורמן על מימון התרופות של סמי עופר: ככה לא בונים מדינה

מימין ומשמאל מבקרים את היוזמה לממן את תרופותיהם של חולי סרטן המעי מכיסו של המיליונר. גדעון סער: אלו הצעות מגוחכות. שלי יחימוביץ': זו חרפה

"ככה לא בונים מדינה", אמר ל-ynet ח"כ אבישי ברוורמן (עבודה), בתגובה להצהרתם של שר הבריאות ויושב ראש מפלגת הגמלאים, שאמרו כי השיגו מימון בסך שלושה מיליוני שקלים מתרומה אישית של סמי עופר למימון התרופות לחולי סרטן המעי הגס.

 

סכום כסף זה מספיק למימון התרופה לחודש ימים עבור כל הזקוקים לה, והשר בן-יזרי אמר כי בחודש הקרוב יתגבש פיתרון כולל לבעיה. אך חולי סרטן המעי הגס השובתים רעב כבר שבוע ימים מול הכנסת אמרו כי הצעתו של השר היא מגוחכת ושהם ימשיכו בשביתתם.  

 

ברוורמן הסביר: "אני שמח תמיד שיש אנשים שתורמים לדברים חיוביים. כפתרונות זמניים הדברים האלה נעימים, אבל מדינת ישראל לא יכולה להתנהל כך. הגיע הזמן ליצור מדיניות כדי שאנשים יידעו שיש דרך לשנים הקרובות, ולא כל דקה לפנות למישהו שיפתור אותה, גם אם הוא נדיב. בתור מקרה חירום, אני מקבל את זה, אבל בתור מדיניות זה פסול".

 

לדבריו, "אני בעד קרנות פרטיות, אבל זה צריך להיות בתאום, כשיש דרך. יש קרנות פרטיות לכל דבר. במערב, התרומות מתרכזות בבתי חולים, למעוטי יכולת וכולי. אבל אני לא מכיר מצב בו קרנות משמשות למציאת פיתרון לבעיות בתקציב של מדינה. ממשלת אולמרט צריכה לשנות את דרך ההתנהלות, ולהבטיח גם מדיניות חברתית, כדי שיהיו פתרונות. דווקא בתקציב של השנה היו צריכים לפתוח עם הבשורות האלה. אני ממליץ לאולמרט להרים גם את הדגל הביטחוני וגם את הדגל החברתי".

 

ח"כ אורית נוקד (עבודה) אמרה גם היא כי "המדינה היא האחראית למציאת פתרון לחולי הסרטן. תרומתם של נדבנים מהווה פיתרון זמני ובעייתי ואינה פותרת את מצוקת החולים".

 

ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה) קראה לשר האוצר, אברהם הירשזון ולשר הבריאות, יעקב בן יזרי, "להתעשת" ולכלול בדחיפות את תרופות לטיפול בחולי סרטן המעי הגס בסל התרופות. לדברי יחימוביץ', הצעתם של איתן ובן יזרי היא "חרפה".

 

יו"ר סיעת הליכוד, חבר הכנסת גדעון סער, אמר: "על הממשלה למצוא לאלתר פתרון למצוקת חולי הסרטן במקום לשלוח לנציגיהם שובתי הרעב הצעות מגוחכות". סיעות הליכוד ויהדות התורה הגישו השבוע הצעות אי אמון בממשלה בנוגע לטיפול הממשלה בחולי הסרטן.

  

בתוך כך מתכוון שר הבריאות לשעבר, ח"כ דני נווה (ליכוד), לקדם הליך מזורז להצעת חוק לפיה יעודכן סל הבריאות בשני אחוזים מדי שנה. לדבריו, הדבר יביא לפתרון מצוקת חולי הסרטן.

 

רוצים לדבר על זה? פורום חולי סרטן המעי הגס ב-ynet

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר כהן
ברוורמן. להבטיח מדיניות חברתית
צילום: אמיר כהן
צילום: גיל יוחנן
בן-יזרי. הצעה מקורית
צילום: גיל יוחנן
צילום: דלית שחם
יחימוביץ'. חרפה
צילום: דלית שחם
צילום: ירון ברנר
סער. הצעות מגוחכות
צילום: ירון ברנר
סמי עופר. יממן את הסל?
מומלצים