שתף קטע נבחר

אחרי הפגנת חולי הסרטן: זהבי ירה פצצות תאורה

"תהיו אנשים טובים, דבר נדיר במחוזותינו", קרא השדרן נתן זהבי בתום הפגנת חולי הסרטן מול הכנסת, אבל מיד עם תום האירוע עוכב לחקירה לאחר שזרק פצצות תאורה ורימון עשן. מרואיינת שבעלה נפטר מהמחלה: "איך אפשר לומר לאדם שנגמר לך מול העיניים, שאין כסף לתרופות?"

חולי הסרטן ששובתים רעב מול הכנסת, במטרה להשיג מימון לתרופות האווסטין והארביטוקס המיועדות לחולי סרטן המעי הגס, קיבלו היום (א') חיזוק תקשורתי בדמותו של נתן זהבי, ששידר את תוכנית הרדיו שלו בתחנת 103 אף.אם, "זהבי עצבני", מאתר המחאה. יחד איתו הגיעו עשרות אנשים מרחבי הארץ, שהביעו תמיכה במאבק החולים.

 

בתום ההפגנה גנב זהבי את ההצגה, כאשר לטענת המשטרה ירה שתי פצצות תאורה ורימון עשן קטן באוויר. משטרת ירושלים עיכבה אותו לחקירה.

 

הרבה כעס הורגש באוויר בגן הוורדים בירושלים. "כעס נורא, שיש כל כך הרבה כסף בממשלה ולא יכולים לתת 75 מיליון שקל לאנשים שחייהם בסכנה", אמרה אילנה שני מתל אביב, שהגיעה להביע את תמיכתה בחולים. חברתה דליה פורמן הוסיפה: "הממשלה חייבת להתערב בשוק התרופות. למה 30 כדורים חייבים לעלות 25 אלף שקלים?".


משדרים מגן הוורדים (צילום: חיים צח)

 

רון הרוש הגיע מקריית גת על מנת לייצג את אביו חולה הסרטן. הוא סיפר כי עלות הטיפולים באביו נאמדת בין 5,700 ל-9,200 שקל בשבוע. אביו חולה במחלה כבר שבע שנים והבן לא עזב את אתר המחאה החל מיום ראשון שעבר. "הממשלה חייבת לקבל אחריות על החולים שלה, לטפל בהם ולתת להם את מה שמגיע להם בזכות ולא בחסד", אמר.

 

שירה חלפון, אחת המרואיינות בתוכנית של זהבי, סיפרה בשידור. "במשך שנים נאלצנו לאסוף שקל לשקל כדי לממן לאמא שלי את הטיפולים והיא נפטרה לפני שבעה חודשים. אבי, אף הוא חולה סרטן, נפטר חודשיים לפניה. כולנו ביחד נלחמים מלחמת דוד בגוליית וגוליית נמצא כרגע בשמיים בדרך לאמריקה", התייחסה חלפון לנסיעתו של ראש הממשלה אהוד אולמרט לארצות הברית.

 

לדבריה, "זה לא עניינו של אף אחד אם מדובר בהארכת חיים או הצלת חיים. אבא שלי היה חולה 11 שנה בסרטן ובתקופה הזו נולדו לו שמונה נכדים. מדינת ישראל אומרת לחולה סרטן שרוצה לקבל טיפול מתקדם, רשום ומוכר במדינת ישראל, שמבחינתה הוא לא קיים".

 

חלפון הוסיפה שמאוד קשה לגייס את הכסף לטיפולים וגם מאוד משפיל. היא קראה לפוליטיקאי החברתי בממשלה, עמיר פרץ: "שר הביטחון שלנו שהבטיח לנו 700 מיליון שקל השנה, לא נמצא פה".

 

מרואיינת אחרת שבעלה נפטר מהמחלה לפני כחודש וחצי שאלה את זהבי, "איך אפשר לבוא לבן אדם ולומר לו 'אין לי כסף לתרופות' כשהבן אדם נגמר מול העיניים?".

 

את השידור חתם זהבי בבקשה למאזינים: "תהיו אנשים טובים, דבר נדיר במחוזותינו". בסוף השידור הוא זכה למחיאות כפיים חמות מהנוכחים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
זהבי. תהיו אנשים טובים
צילום: חיים צח
צילום: חיים צח
מביעים תמיכה בחולים
צילום: חיים צח
מומלצים