שתף קטע נבחר

בקשה לתביעה ייצוגית ב-64 מיליון שקל נגד עיריית ת"א

לטענת התובע, "אגרת השילוט" שגובה העירייה היא בעצם מס ולא אגרה, ולכן מדובר בגבייה לא חוקית לכאורה של עיריית תל אביב

בקשה לתביעה ייצוגית נגד עיריית תל אביב, בסכום של 64 מיליון שקל, הוגשה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

 

התובע, שהוא רואה חשבון, טוען באמצעות עורכי הדין עדי מוסקוביץ' ואורי דויטש, כי "אגרת השילוט" שהוא משלם לעירייה מדי שנה היא בעצם מס ולא אגרה.

 

התובע מציין כי מדי שנה הוא משלם לעירייה "אגרת שילוט" בסך 100 שקל עבור שלט קטן המוצב בפתח משרדו. בכתב התביעה נטען כי עיריית תל אביב גובה מדי שנה אגרות שילוט בסכום של 40 מיליוני שקלים, כאשר רק 10% מסכום זה מוצא לצורך הסדרת הרישיונות לשלטים, ואילו סכום הכסף הנותר נשאר בקופת העירייה ומוצא לצרכים שונים.

 

"כאשר גובים אגרה, גובים אותה עבור שירותים שניתנים תמורתה, כמו שירותים בגין ארנונה או אגרת טלוויזיה. כאשר העירייה גובה אגרה, אך משתמשת בכסף לא לצורך שלשמו נגבתה האגרה - מדובר במס. עקב מגבלות שהמדינה מגבילה בנושא מיסוי, עוקפת עיריית תל אביב את האיסורים והחליטה לקרוא לזה אגרת שילוט".

 

לטענת התובע, עיריית תל אביב מודעת היטב לפעולותיה ולגבייה הבלתי חוקית לכאורה, וכי כבר הוגשו בעניינים אלה שתי תביעות נוספות הנידונות בבית המשפט.

 

עורכי הדין מבקשים מבית המשפט להצהיר כי העירייה אינה רשאית להמשיך ולחייב את חברי הקבוצה באגרות מכוח חוק העזר לשילוט, שאינן מגובות בתחשיב כלכלי על ידי משרד הפנים. כמו כן, מבקשים עורכי הדין לחייב את עיריית ת"א להשיב את הסכומים שנגבו מבעלי עסקים ובעלי משרדים, אשר נגבו מהם לטענתם כמס מוסווה.

 

טרם הוגש כתב הגנה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
אגרה או מס?
צילום: דודו פריד
מומלצים