שתף קטע נבחר

תביעה: מורפיאוס דורשת מיליארדים מ-Skype ו-eBay

החברה שמפתחת את תוכנת שירות הקבצים טוענת כי סקייפ וחברות נוספות פעלו נגדה כדי להוציא אותה מרשת שיתוף הקבצים, ועשו שימוש לא נאות במאגר הלקוחות שלה

חברת StreamCast Networks, מפתחת תוכנת שיתוף הקבצים Morphues, הגישה תביעה נגד סקייפ וחברות האם שלה, eBay, ונגד 21 חברות נוספות. זאת, על רקע הטענה לזכויות בלבדיות על שימוש בטכנולוגית VoIP לביצוע שיחות על הרשת. החברה תבעה גם את מפתחי סקייפ, ניקלאס זנסטרום ויאנוס פריס, שפיתחו גם את תוכנת שיתוף הקבצים הוותיקה קאזה.

 

StreamCast טוענת כי הייתה לה זכות סירוב ראשונה על העסקה במסגרתה רכשה eBay את סקייפ תמורת 4.1 מיליארד דולר. החברה טוענת כי השקיעה ברשת FastTrack, המשמשת לשיתוף הקבצים של קאזה וכתשתית לשיחות ה-VoIP של סקייפ. 

 

חברת StreamCast טוענת כי הייתה לה הזכות לרכוש את טכנולוגית הרשת, אך ב-2002 הנתבעות פעלו כביכול בשיתוף נגדה, ובניגוד להסכמים שנחתמו, כדי להוציא אותה ואת לקוחותיה מהרשת.

 

"המכירה התאפשרה בעזרת מזימה של הנתבעות, בה השתמשו באופן לא הוגן בטכנולוגית FastTrack השייכת ל-StreamCast", אמר עורך הדין דאן וודס, המייצג את החברה.

 

פיצויים של מיליארדים

 

החברה הגישה את התביעה ביום ב' ובה היא דורשת פיצויים גבוהים יותר משווי העסקה, וצו מבית המשפט שימנע מ-eBay למכור את השירותים של סקייפ. בתביעה נכתב "הנאשמים ארגנו תרמית בין לאומית בנסיון לגנוב ולהרוויח שלא ביושר מטכנולוגיה השייכת ל-StreamCast"

 

דוברת eBay, קת'רין אינגלנד, אמרה שחברה מודעת לתביעה אך סירבה למסור תגובה נוספת.

 

חברת סקייפ, שלאחרונה פתחה את שירות השיחות שלה לשימוש חינם בארה"ב, טוענת כי לתוכנה יש 100 מיליון משתמשים המבצעים שיחות בחינם ממחשב למחשב או בתשלום ממחשב לטלפון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים