שתף קטע נבחר

איום על מיקרוסופט: עסקת ענק בין גוגל ל-Dell

במסגרת העסקה בין חברת החיפוש המובילה ליצרנית המחשבים מספר אחת, חבילת התוכנות של גוגל תותקן מראש במחשבים ש-Dell מספקת, כדי להגדיל את התחרות של הראשונה במיקרוסופט

גוגל ו-Dell הגיעו להסכם שיתוף פעולה, במסגרתו יצרנית המחשבים מספר אחת תתקין מראש את חבילת התוכנות של גוגל במחשבים שהיא משווקת, כך מסרו ביום ה' שני אנשים המקורבים לשיחות.

 

במסגרת המהלך, שיגדיל את כושר התחרות של גוגל עם מיקרוסופט, תוכנות בהן סרגל הכלים של גוגל, תוכנת החיפוש השולחנית Google Desktop, תוכנת התמונות Picasa, תוכנת המסרים המידיים Google Talk ויישומים נוספים, נוסף על דף פתיחה מותאם אישית של גוגל בדפדפן, ישולבו במחשבי Dell.

 

שתי החברות אישרו עוד בחודש פברואר כי בכוונתן לערוך ניסוי בהתקנת תוכנת החיפוש של גוגל במחשבים של Dell, על מנת לאפשר למשתמשים לחפש מידע במחשב ובאינטרנט. באותו זמן, דובר על התקנת התוכנה בכ-100 מיליון מחשבים חדשים שתפיץ Dell לשוק. עם זאת, מהלך זה לא הגיע לכלל ישום.

 

תנאי ההסכם החדש והיקפו עדיין לא ידועים. גורמים רשמיים ב-Dell ובגוגל סרבו להגיב.

 

הסכם מקיף של גוגל עם יצרנית המחשבים הגדולה בעולם עשוי לאפשר לה לפתוח במהלך של ערעור ההגמוניה המיקרוסופטית בשולחן העבודה. מיקרוסופט מנצלת את כוחה בתחום מערכת ההפעלה כדי להשפיע על יצרני המחשבים אילו תוכנות יותקנו מראש במחשבים אישיים שהן מפיצות.

 

רוב המשתמשים מעדיפים להמשיך להשתמש עם התוכנות המסופקות במחשב. העדפה זו נכונה גם לגבי התוכנות של מיקרוסופט המשולבות במערכת ההפעלה, אך אם התוכנות של גוגל יותקנו מראש על המחשבים - היתרון של ענקית התוכנה עשוי להצטמצם ואף להיעלם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים